Tipy a triky Archive

Safari už zobrazuje favicony v iOS 12 a macOS Mojave (návod)

Některé, často i triviální funkce trvá Applu až příliš dlouho implementovat. O mnohém by mohl hovořit prohlížeč Safari, který ač používá kvalitní jádro WebKit a rychlostí umí ohromit, jeho uživatelské rozhraní často postrádá základní prvky. Nyní konečně

[TIP] Liché a sudé týdny v kalendáři

Určitě se každému stalo, že se nějaká schůzka nebo událost v kalendáři opakuje pravidelně. Ačkoli to na první pohled nemusí být jasné, systémové kalendáře v OS X a iOS si s tím hravě poradí. Oba systémové kalendáře zvládají

[TIP] Kam se poděly nákupy v App Store?

Marně hledáte tu aplikaci. Vždyť jste ji před nedávnem zakoupili, někde tu musí být! Hledáte naučeným postupem a nenacházíte. Apple totiž v iOS11 sekci Zakoupené přesunul. V rámci redesignu systému z verze iOS 10 na iOS 11

Obnova dat z Apple úložišť: karty, disky

Ztráta dat. Dvě slova, která nechce slyšet ani jeden z nás. V dnešní době plné elektronických pomocníků jsme doslova závislí na nejrůznějších úložištích službách a médiích. Ovšem nic není spolehlivé, a tak se čas od času z určitou formou ztráty

Jak na hovory přes reproduktor (na iPhonu)

Mnozí z nás jsou často v situacích, ve kterých je prostě lepší přijmout příchozí hovor a mluvit hlasitě přes reproduktor.

Jak odstranit trhání animací v Yosemite

Spousta uživatelů operačního systému OS X Yosemite je svědkem nepěkného zpomalení všude tam, kde se systém pokouší o animace a průhlednost.

Jak změnit velikost ikon v Launchpadu (na OS X)

Jednoduchý spouštěč aplikací Launchpad je elegantní, avšak zbytečně plýtvá místem. Víme, jak je přimět využít obrazovku počítače lépe.

Jak přidat data z Fitbit náramků do aplikace Zdraví

Když Fitbit před časem oznámil, že jeho fitnes trackery nebude možno využít jako zdroje informací pro novou systémovou aplikaci Zdraví obsaženou v iOS 8, byla to pro mnohé uživatele tvrdá rána.

Jak zjistit, jestli je kupovaný iPhone nebo iPad blokovaný či dokonce kradený?

Operační systém iOS 7 přinesl bezpečnostní pojistku, které nedovoluje použít zařízení, u kterého původní majitel zapnul funkci Find my iPhone. Nyní přichází možnost, jak tuto blokaci zjistíte.

Jak synchronizovat Spotify knihovnu bezdrátově s iPhonem nebo iPadem

Pokud jste předplatiteli služby Spotify, můžete ji používat také pro offline přehrávání hudby, a to hned na třech zařízeních současně. Jak na jejich správu jednoduše?

Projekt: postavte si vlastní Time Capsuli

Již delší dobu není žádnou zvláštností přítomnost více než jednoho počítače v našich domácnostech. Stále užitečnějšími zařízeními se tak stávají síťová úložiště – externí disky, které nejsou připojeny k jedinému počítači, ale které nabízejí uložená data všem

Ovládněte prostor aneb jak přežít se základní kapacitou

Apple nabízí své produkty s nejnižší interní pamětí o velikosti 8 GB a 16 GB. Je to málo, nebo to pro běžnou činnost postačí?

Jak nechat iPhone nebo iPad předčítat emaily, články i dokumenty [Návod]

Mobilní zařízení s operačním systémem iOS obsahují velmi užitečnou funkci: umí předčítat text, který vidíte na obrazovce. A to i v češtině nebo slovenštině

Jak dostat filmy do iPadu: rychle a bez kabelu [Návod]

Mnoho majitelů iPadů i iPhonů se potýká s problémem, jak do svého zařízení dostat film, který mají na počítači, bez nutnosti jeho konverze. Řešení je snadné.

Jak na nefunkční videohovory ve Skype pod OS X 10.8.5 [Návod]

Pokud vlastníte některý z nejnovějších počítačů Apple s operačním systémem OS X 10.8.5, pak se jistě potýkáte s nefunkčností videohovorů v aplikaci Skype. Jak tento problém vyřešit?

Find my iPhone v iOS 7: černá můra všech zlodějů a nenechavých [Tipy]

Službu Find my iPhone, tedy vyhledávání ztraceného nebo zapomenutého iOS zařízení, nabízí Apple již delší dobu. Teprve v sedmé verzi iOS však přináší skutečné bezpečí.

Největší nepříjemnosti iOS7 a jejich náprava [Tipy & Triky]

Nová verze operačního systému iOS 7 přináší mnoho novinek, z nichž ne všechny jsou ty, které byste chtěli používat, jiné snižují výdrž. Jak je vypnout nebo alespoň umravnit?

Jak zlepšit čitelnost textu v iOS [Návod]

Některým lidem může písmo na iPadu, iPhonu a iPhodu touch připadat příliš malé. Toto zdánlivé omezení může potenciální zákazníky odradit od nákupu a používání iOS zařízení.

Jak zcela vypnout notifikační centrum [Návod]

Notifikační centrum je jednou z novinek, které přinesla poslední verze operačního systému OS X Mountain Lion. Ovšem ne všichni uživatelé jej používají a jen jim jeho ikona překáží v menubaru.

Jak na záložky v mobilním Safari

Stejně jako v prohlížečích na stolním počítači nabízí i mobilní Safari pokročilou práci se záložkami. Pojďme se podívat, jak na ně.

Jak násilně ukončit nereagující aplikaci

Znáte to sami: čas od času se stane, že se některá aplikace zapomene v podivném rozpoložení a přestane zcela reagovat. Tento nepříjemný jev je často doprovázený také plným vytížením procesoru, o který se taková zaseknutá aplikace postará.

Jak odstranit duplikáty v nabídce Otevřít v aplikaci [Návod]

V prostředí operačního systému OS X můžete občas narazit na vytváření duplikátů aplikací v kontextové nabídce dokumentu ve Finderu. Jak na ni?

Jak omezit použitelnost počítače? [Návod]

Existuje mnoho důvodů, proč omezovat čas použitelnosti vašeho počítače. Například tehdy, když chcete, aby se k němu nedostal někdo nepovolaný, nebo nechcete, aby děti celé dny proseděly u internetu.

Jak zabezpečit iPad nebo iPhone [Návod]

iPad je zařízení, které s sebou pravděpodobně nosíte velmi často. Riskujete tak, že si jej někdo nepovolaný vypůjčí nebo rovnou ukradne. Jak jej co nejlépe zabezpečit?

AppleScript: vytvořte nový dokument jedním kliknutím ve Finderu

Po přechodu na nový operační systém se sebezkušenější uživatel nevyhne stavům, kdy zoufale hledá naprosto běžnou funkčnost, která byla v předchozím OS běžná, zatímco v tom novém je schována neznámo kde.

Jak na Javu v OS X 10.8.2 a opětovné zprovoznění bankovnictví KB

Poslední aktualizace Javy odinstalovala z webových prohlížečů zásuvné moduly jazyka Java, které jsou mimo jiné zapotřebí například pro přístup k přímému bankovnictví KB.

Time Machine již umí zálohovat na více disků současně

Stejně jako mnoho dalších prvků systému se v novém operačním systému OS X 10.8 Mountain Lion dočkal vylepšení i systém zálohování Time Machine, který je opět o něco bezpečnější.

Padá vám kancelářský balík LibreOffice pod OS X 10.8 Mountain Lion?

Zdarma dostupný kancelářský balík LibreOffice vyšel nedávno v nové verzi 3.6.x, která však má na spoustě počítačů s OS X 10.8 problémy se spouštěním. Jak je vyřešit?

Jak vrátit podporu pro X11 do OS X 10.8 Mountain Lion

Jednou z mnoha věcí, kterou v novém operačním systému OS X 10.8 Mountain Lion nenajdete, je také podpora zobrazení prostřednictvím systému X11. Víme, jak ji vrátit zpátky.

Jak zprovoznit virtualizační nástroje v OS X 10.8 Mountain Lion

Velké množství aplikací pracuje po přechodu na OS X 10.8 Mountain Lion bez problémů. I zde je však několik vyjímek, mezi které patří na jedné straně programy velmi staré, a na straně druhé aplikace přistupující hluboko do

Jak v OS X 10.8 nainstalovat aplikaci, které se nechce

Operační systém OS X 10.8 Mountain Lion přišel také s novou úrovní ochrany uživatelů, které ve výchozím nastavení nedovoluje instalaci tzv. nepodepsaných aplikací. Jak takovou aplikaci nainstalovat bez narušení bezpečnosti počítače?

Jak zobrazit zbývající čas při práci na baterie v OS X 10.8

Jednou z uživateli nelibě nesených novinek nového operačního systému OS X 10.8 Mountain Lion je nemožnost zobrazení času zbývajícího do vybití baterie přímo v menubaru. Jak z toho ven?

Jak na vypínání a zapínání písem v Mac OS X

Pokud jste v prostředí Mac OS X noví a hledáte místo, odkud spravovat instalovaná písma, zamíříte nejdříve do Předvoleb systému. Zde ale nepochodíte: tou správnou aplikací je Kniha písem.

Jak na přidržení kláves v Lionu

Chování systému Lion při podržení klávesy je jiné, než jaké známe z předchozích verzí i operačních systémů. Co nový způsob přináší a jak tuto novinku opět vypnout?

Ovládněte zobrazení v Předvolbách systému

Ovládací prvky dostupné prostřednictvím Předvoleb systému lze v systému Mac OS X Lion spravovat mnohem lépe, než v předchozích verzích systému. Jak na to a k čemu to může být dobré?

Jak na přepínání národních klávesnic klávesovou zkratkou

Operační systém Mac OS X podporuje více národních klávesnic, mezi kterými můžete ve výchozím nastavení přepínat prostřednictvím myši a položky v menubaru. Lze to však provádět i klávesnicí.

Jak naučit Apple ovladač ovládat pouze Apple TV a ne Macy

Pokud si pořídíte Apple TV s infračerveným dálkovým ovládání a současně používáte také počítač od Applu, jistě si všimnete, že tento ovladač současně ovládá jak Apple TV, tak i počítač. Co s tím?

10 tipů pro bezpečnější Mac

Operační systém Mac OS X není sice příliš děravý, jeho bezpečnost však lze jednoduše o poznání zvýšit.

Ovládejte Maca klávesnicí

Poměrně často můžete slyšet z úst především zkušených uživatelů přecházejících z Windows výtku, že Mac nelze ovládat klávesnicí

Jak používat více iPhoto knihoven?

Aplikace iPhoto si fotografie i svá data uchovává v knihovně – speciálním úložišti, které se navenek jeví jako jeden jediný soubor.

iCloud umí synchronizovat soubory mezi Macy

 Chyběla vám funkce synchronizující soubory mezi počítači v iCloud?

Zakažte Safari svévolně obnovovat záložky

Prohlížeč Safari ve své poslední verzi 5.1 začal automaticky obnovovat obsah neaktivních záložek. Také vám to vadí?

Box.net: Úschovna pro vaše soubory [Zkušenosti]

Internetová služba Box.net je další cloudovou úschovnou pro uživatelské soubory.

Jak v Lionu zobrazit Dashboard widgety „po staru“

Widgety systému Dashbord fungují v novém Mac OS X Lion odlišně, než ve starších verzích systému. Co s tím?

Jak vytvořit vlastní aplikaci v Automatoru

Součástí operačního systému Mac OS X je skvělý programovací nástroj pro neprogramátory jménem Automator.

Jak změnit pozadí přihlašovací obrazovky v Mac OS X Lion

Jednou z mnoha změn v novém systému Mac OS X Lion je nová přihlašovací obrazovka. Její šedé pozadí však můžete snadno změnit.

Jak zprovoznit přímé bankovnictví KB pod Mac OS X Lion

Pokud jste přešli na nový systém Mac OS X Lion, přestalo vám jistě fungovat přímé bankovnictví od Komerční banky.

Jak vytvořit záložní instalační médium Mac OS X Lion

Operační systém Mac OS  X Lion je určen pro přímou instalaci z běžícího počítače. Po výměně pevného disku však můžete mít potíže.

Podívejte se na přednášky z Applefóra 2010 online

Nestihli jste se podívat na loňské Applefórum 2010 a přesto vás zajímají přednášky, které zde byly předneseny?

Jak povolit nebo zakázat automaticky spouštěné aplikace

Automaticky spouštěné aplikace ihned po přihlášení uživatele (tedy vlastně ihned po zapnutí počítače u většiny uživatelů) patří mezi časté dotazy
banner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.