Software Archive

Hackintosh: Mac pro odvážné [Zkušenosti]

Pojďme společně nahlédnout do šedé zóny jablečného světa. Do místa, které není Applu příliš příjemné, a přesto jej tiše trpí, protože pro spoustu uživatelů je první vstupenkou do světa jablečného ekosystému. Pojďme do světa počítačů Hackintosh.

Solid Soccer: opravdu chytlavý fotbal [Recenze hry]

Ačkoli nejsem nijak extra velký fanoušek fotbalu a nesleduji ho ani v televizi, tak tato hra mě přesto zaujala. Jedná se ve výsledku o velice jednoduchou hru, ve které hrajete fotbalový zápas proti kamarádům i náhodným lidem.

Alexa: konkurence pro Siri je nyní v App Store

Nedávno do App Store zavítala konkurence k jablečné asistentce Siri, Alexa. Tato asistentka pochází od Amazonu a již nyní jí najdete v mnoha produktech pro chytrou domácnost.

Jak odstranit trhání animací v Yosemite

Spousta uživatelů operačního systému OS X Yosemite je svědkem nepěkného zpomalení všude tam, kde se systém pokouší o animace a průhlednost.

Nový MacHeist: balíček devíti aplikací, který se vyplatí

Balíčky aplikací pro OS X mají na naší platformě dlouhou tradici. Někdy jsou více výhodně, někdy méně. Balík MacHeist se však vyplatí hodně.

Kaspersky Lab: útoky na Macy se množí

Uživatelé počítačů Mac a dalších Apple produktů se stále více stávají terčem kybernetických útoků, především malwaru.

Texpad: sázíme text na iPadu [Zkušenosti]

Na mobilním iOS se s rostoucí nabídkou aplikací dá vytvářet už opravdu mnohé. Tentokráte se podíváme na editor textu, který snad až doposud byl doménou klasického počítače. Texpad vám totiž umožní sazbu v LaTeX.

OS X Yosemite byl po měsíci na 36 procentech počítačů. Jde o nový rekord.

Aktuální verze operačního systém Apple OS X 10.10 Yosemite oslavil první celý měsíc od svého uvedení. A hned šlo o měsíc vpravdě rekordní.

Jak změnit velikost ikon v Launchpadu (na OS X)

Jednoduchý spouštěč aplikací Launchpad je elegantní, avšak zbytečně plýtvá místem. Víme, jak je přimět využít obrazovku počítače lépe.

Paragon NTFS for Mac: zapisujte na Windows disky i v Yosemite

Souborový formát NTFS, který jako výchozí používají počítače s Windows, umí Macy pouze číst. Pokud na něj chcete i zapisovat, musíte se poohlédnout jinde.

Odemykejte Mac pomocí Touch iD ze svého iPhonu

Senzor otisku prstu Touch ID je nejjednodušší a nejpohodlnější způsob odemykání iPhonu a nově i iPadu. Po uvedení nové aplikace od Leandra Luizariho s názvem FingerKey můžete pomocí zmíněného senzoru odemykat už i váš Mac.

Apple uvedl iOS 8.1.1, vylepšuje výkon starých iPadů a iPhonů

Apple nedávno vydal novou verzi iOS 8.1.1 pro iPhony, iPady a iPody touch. Mimo jiných malých vylepšení z hlediska stability je aktualizace určena zejména pro uživatele iPadu 2 či iPhonu 4S.

Youtube má plány na vlastní hudební streamovací službu

Streamování hudby přes internet frčí. Apple již do tohoto rozjetého vlaku naskočil (alespoň v některých zemích) a zrychlující soupravu dohání teď dohání také Google se svým YouTube.

Type Nine: klávesnice jako z minulosti. Pro iPhone [Představení]

Pamatujete si na časy „starých“ telefonů a jejich „T9“ klávesnic, kde jste každé písmeno museli vyťukávat přes devět čísel umístěných pod malým displejem?

Povídačky: hrajte si s dětmi u tabletu trochu jinak [Zkušenosti]

Hledáte hru pro iPad, která bude bavit i vás a kterou budete svým dětem dávat nejen za odměnu? Povídačky jsou skvělým kandidátem na tuto pozici.

Hrajeme hry na iOS: Real Boxing, Go Go Ghost, Transworld Endless Skater [27]

Budeme řádit na skateboardu, pak si trochu zaboxujeme v profi ringu a na závěr si ukážeme, že duchové existují.

Hrajeme hry na iOS: On The Line, Slime Impossible Bounce, Pixel Gun 3D

Co na vás dnes čeká? Zpočátku si procvičíme prsty, poté zaskáčeme s červeným slizem a nakonec zastřílíme v pixelové grafice.

Jak synchronizovat Spotify knihovnu bezdrátově s iPhonem nebo iPadem

Pokud jste předplatiteli služby Spotify, můžete ji používat také pro offline přehrávání hudby, a to hned na třech zařízeních současně. Jak na jejich správu jednoduše?

Jak budete moci v iOS 8 využít očekávanou funkci Continuity?

Continuity je nová funkce v iOS 8 a OS X Yosemite, která umožňuje iPhonu, iPadu a Macu mezi sebou spolupracovat a komunikovat.

Hrajeme hry na iOS: White Tile, Traffic Racer, Airplane Fly Highway

Jak rychle zvládnete proklikat trať? Chtěli jste jet po dálnici obrovskou rychlostí a kličkovat mezi auty jako v akčním filmu nebo jste chtěli být pilotem?

mDevCamp 2014: jaký byl čtvrtý ročník konference o mobilním vývoji?

Dne 31. května 2014 proběhl již čtvrtý ročník česko-slovenské konference mDevCamp, která je zaměřena na vývoj mobilních aplikací.

V OS X Yosemite nefunguje iMovie i Final Cut Pro X. Jakým způsobem to zvládnout?

Operační systém OS X Yosemite se od předchozích verzí liší snadnou dostupností: registrovaní vývojáři, kterých je nemálo, jej již mají k dispozici

Diktování v češtině: nejen v iOS 8, ale i v OS X Yosemite. Podívejte se, jak funguje. [Video]

Zatímco podporou pro dvaadvacet nových jazyků použitelných pro diktování v iOS 8 se Apple pochlubil, zařazení stejné podpory do OS X přešel bez povšimnutí.

iOS 8: slyší česky i slovensky. A nejen to. [Představení]

Podzim. Podzim 2014. Tak přesně v tomto termínu na naše mobilní zařízení přistane nové verze iOS s pořadovým číslem 8. A vy ji budete chtít.

OS X Yosemite: vypadá to na dobrou úrodu [Představení] [Q&A]

Prvním představením, kterého jsme se na včerejší Keynote dočkali, bylo odhalení příští verze operačního systému OS X. Ponese jméno Yosemitského národního parku.

Povídačky KIDS & JUNIOR: komunikační hra pro děti i rodiče [Představení]

 Aplikace ze série Povídačky přinesou již brzy na displeje jablečných tabletů nový typ komunikační hry pro celou rodinu. Jaké jsou a v čem se liší?

Hrajeme hry na iOS: F1 Race Stars, Bill Killem, Smash School

Dnes nás čekají závody střílecích formulí, akční střílečka s retro grafikou a na konec si pořádně zařádíme při demolici školního vybavení.

Pixelmator 3.2 Sandstone: jaké novinky přináší nová verze editoru?

Pixelmator je stále populárnější grafický editor na Macu, který se může pochlubit aktivním vývojem.  Minulý týden byla uvedena verze 3.2 s kódovým označením Sandstone.

Hrajeme hry na iOS: Castle Storm, Tap Tap Ninja, Bus Drive Simulator

Zabraňte nepřátelům, aby zničili Váš hrad. Kolik ovoce dokážete rozkrájet ve vzduchu? Jak moc umíte parkovat s autobusem?

Hrajeme hry na iOS: Mega Jump 2, Match the Dots, Hay Day

Dnes budeme skákat, spojovat kuličky a budovat vlastní farmu. Mega Jump 2, Match the Dot a Hay day jsou hry pro tento díl.

Hrajeme na iOS: Pac-Man, Unblock Free, Space Impact [2. díl]

V dnešním díle se částečně vrátíme do minulosti. Podíváme se na dvě staré herní pecky Pac-Man, Space Impact a logickou hru Unblock free.

OS X Mavericks a komprese paměti

Jestli ještě nemáte poslední OS X 10.9 Mavericks, pak přicházíte o skvělou novinku, kterou je komprese paměti. Inženýři z Cupertina o této funkci mluví spíše marketingově, takže většinou ukazují nic neříkající srovnání a grafy.

Editorial: naprogramujte si vlastní editor [Zkušenosti]

Když jsem začal používat iPad jinak, než jen jako zařízení k zábavě a konzumaci obsahu, vyvstal problém, který editor si pro psaní článků vybrat. App Store jich nabízí hned několik.

Hrajeme hry na iOS [1. díl]

Dnes si zajezdíme na kole, pomazlíme se se zvířátkem a budeme sbírat banány. Stickman Downhill, Hatch a MinionRush, to jsou hry pro dnešní díl.

LiveSport: sportovní výsledky a statistiky v kapse [Zkušenosti]

Sportovního fanouška by mohla zaujmout nová bezplatná aplikace LiveSport, která nabízí výsledky více než 3 000 soutěží z celkem 26 sportů. Zaměřuje se přímo na českého uživatele.

Stojí iCloud opravdu za to? [Srovnání úložišť]

Není to tak dávno, co uživatelé MobileMe přišli o svých 20 GB volného prostoru, při přechodu na iCloud, neměli-li rozšíření zaplaceno. Bylo tedy na místě zvážit, zda vynaložené peníze opravdu za nabízený prostor stojí.

Online zálohovací služby: která je nejlepší? [Srovnání]

Zálohování dat na Macu je velmi jednoduché. Připojíte externí disk a OS X se vás zeptá, zda jej chcete použít pro funkci Time Machine. Volbu potvrdíte, a máte plně automatickou hodinovou zálohu s podporou verzování. Jsou však

Jak na nefunkční videohovory ve Skype pod OS X 10.8.5 [Návod]

Pokud vlastníte některý z nejnovějších počítačů Apple s operačním systémem OS X 10.8.5, pak se jistě potýkáte s nefunkčností videohovorů v aplikaci Skype. Jak tento problém vyřešit?

Find my iPhone v iOS 7: černá můra všech zlodějů a nenechavých [Tipy]

Službu Find my iPhone, tedy vyhledávání ztraceného nebo zapomenutého iOS zařízení, nabízí Apple již delší dobu. Teprve v sedmé verzi iOS však přináší skutečné bezpečí.

Deník pacienta: sen každého hypochondra [Zkušenosti]

Zakládáte si pečlivě všechny zprávy od všech lékařů, které jste kdy navštívili? Máte kalendář plný připomínek na užívané léky? Máme pro vás tip.

The Drowning: zombie střílečka se zajímavým ovládáním [Zkušenosti]

Jsou všude. Nemrtví. Valí se ze všech stran a lačně dorážejí na vaši tělesnou schránku ve snaze ochutnat kousek vašeho mozku. Vy se však máte jak bránit. Tak na co ještě čekáte?

OWA: mobilní Outlook pro iOS zařízení [Zkušenosti]

Předplatitelé služby Office 365 od Microsoftu dostali oficiálního klienta pro přístup ke svým informacím. Jak vypadá a co nabízí?

Opera 15: s novým jádrem je ještě rychlejší [Zkušenosti]

Webový prohlížeč Opera patří mezi skutečné internetové kmety, vždyť první verze vyšla již před 19 lety. A vždy patřila mezi nejrychlejší.

3D modelář RaySupreme přichází se zajímavou metodou tvorby

Představte si, že v běžném textovém editoru popíšete svůj obývací pokoj a grafická aplikace vám z něj vytvoříte trojrozměrnou ukázku. Že jde o sci-fi? Ale kdeže.

Programování pro děti Scratch: vždyť tvořit je tak krásné [Zkušenosti]

Pryč jsou doby, ve kterých musel umět programovat každý, kdo chtěl používat počítač. Ovšem i dnes není od věci ukázat dětem taje programování.

SaneBox: konečně pořádek v emailech [Zkušenosti]

Také se pravidelně prohrabáváte záplavou emailů, z nichž ty důležité byste dokázali na prstech spočítat? Mám tu pro vás možné řešení.

SettleUp: dluhy nedělají dobré přátele [Zkušenosti]

Určitě to znáte, tu a tam vyrazíte s přáteli do společnosti, nebo chodíte každý den s pracovními kolegy na obědy. Možná jen zajdete s kamarádem na skleničku nebo prochodíte celý den po obchodech.

ExFAT: řešení pro přenos dat na discích mezi Macy a Windows (+ návod Jak na to)

Operační systém OS X obsahuje jednu zajímavou funkci, kterou jistě přivítá nejeden z vás: operační systém dostal plnou podporu souborového formátu ExFAT.

Flutter: ovládejte svého Maca pohybem před obrazovkou [Zkušenosti]

Chcete vyzkoušet alternativní způsob ovládání vašeho jablečného počítače? Pak pro vás máme jeden zajímavý tip. Možná totiž zjistíte, že mávání před obrazovkou není až tak úplně mimo.

Jablečné herní novinky: říjen 2012

Na jaké herní pecky se může těšit váš Mac? Pojďme se podívat na přehled těch nejzajímavějších titulů, které v brzké době zavítají nebo již zavítaly na jablečnou platformu.
banner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.