Software Archive

Funkce AirPlay 2 odstraněny z iOS 11.3 a tvOS 11.3

AirPlay 2 funkcionalita byla odstraněna ze současných betaverzí iOS 11.3 a tvOS 11.3, ačkoli ještě v předchozích sestaveních přítomna byla. Zjistili to vývojáři analýzou poslední vydané verze v tomto týdnu. První bety obou systémů, tedy iOS 11.3 a

Hackintosh: Mac pro odvážné [Zkušenosti]

Pojďme společně nahlédnout do šedé zóny jablečného světa. Do místa, které není Applu příliš příjemné, a přesto jej tiše trpí, protože pro spoustu uživatelů je první vstupenkou do světa jablečného ekosystému. Pojďme do světa počítačů Hackintosh.

Solid Soccer: opravdu chytlavý fotbal [Recenze hry]

Ačkoli nejsem nijak extra velký fanoušek fotbalu a nesleduji ho ani v televizi, tak tato hra mě přesto zaujala. Jedná se ve výsledku o velice jednoduchou hru, ve které hrajete fotbalový zápas proti kamarádům i náhodným lidem.

Alexa: konkurence pro Siri je nyní v App Store

Nedávno do App Store zavítala konkurence k jablečné asistentce Siri, Alexa. Tato asistentka pochází od Amazonu a již nyní jí najdete v mnoha produktech pro chytrou domácnost.

Jak odstranit trhání animací v Yosemite

Spousta uživatelů operačního systému OS X Yosemite je svědkem nepěkného zpomalení všude tam, kde se systém pokouší o animace a průhlednost.

Nový MacHeist: balíček devíti aplikací, který se vyplatí

Balíčky aplikací pro OS X mají na naší platformě dlouhou tradici. Někdy jsou více výhodně, někdy méně. Balík MacHeist se však vyplatí hodně.

Kaspersky Lab: útoky na Macy se množí

Uživatelé počítačů Mac a dalších Apple produktů se stále více stávají terčem kybernetických útoků, především malwaru.

Texpad: sázíme text na iPadu [Zkušenosti]

Na mobilním iOS se s rostoucí nabídkou aplikací dá vytvářet už opravdu mnohé. Tentokráte se podíváme na editor textu, který snad až doposud byl doménou klasického počítače. Texpad vám totiž umožní sazbu v LaTeX.

OS X Yosemite byl po měsíci na 36 procentech počítačů. Jde o nový rekord.

Aktuální verze operačního systém Apple OS X 10.10 Yosemite oslavil první celý měsíc od svého uvedení. A hned šlo o měsíc vpravdě rekordní.

Jak změnit velikost ikon v Launchpadu (na OS X)

Jednoduchý spouštěč aplikací Launchpad je elegantní, avšak zbytečně plýtvá místem. Víme, jak je přimět využít obrazovku počítače lépe.

Paragon NTFS for Mac: zapisujte na Windows disky i v Yosemite

Souborový formát NTFS, který jako výchozí používají počítače s Windows, umí Macy pouze číst. Pokud na něj chcete i zapisovat, musíte se poohlédnout jinde.

Odemykejte Mac pomocí Touch iD ze svého iPhonu

Senzor otisku prstu Touch ID je nejjednodušší a nejpohodlnější způsob odemykání iPhonu a nově i iPadu. Po uvedení nové aplikace od Leandra Luizariho s názvem FingerKey můžete pomocí zmíněného senzoru odemykat už i váš Mac.

Apple uvedl iOS 8.1.1, vylepšuje výkon starých iPadů a iPhonů

Apple nedávno vydal novou verzi iOS 8.1.1 pro iPhony, iPady a iPody touch. Mimo jiných malých vylepšení z hlediska stability je aktualizace určena zejména pro uživatele iPadu 2 či iPhonu 4S.

Youtube má plány na vlastní hudební streamovací službu

Streamování hudby přes internet frčí. Apple již do tohoto rozjetého vlaku naskočil (alespoň v některých zemích) a zrychlující soupravu dohání teď dohání také Google se svým YouTube.

Type Nine: klávesnice jako z minulosti. Pro iPhone [Představení]

Pamatujete si na časy „starých“ telefonů a jejich „T9“ klávesnic, kde jste každé písmeno museli vyťukávat přes devět čísel umístěných pod malým displejem?

Povídačky: hrajte si s dětmi u tabletu trochu jinak [Zkušenosti]

Hledáte hru pro iPad, která bude bavit i vás a kterou budete svým dětem dávat nejen za odměnu? Povídačky jsou skvělým kandidátem na tuto pozici.

Hrajeme hry na iOS: Real Boxing, Go Go Ghost, Transworld Endless Skater [27]

Budeme řádit na skateboardu, pak si trochu zaboxujeme v profi ringu a na závěr si ukážeme, že duchové existují.

Hrajeme hry na iOS: On The Line, Slime Impossible Bounce, Pixel Gun 3D

Co na vás dnes čeká? Zpočátku si procvičíme prsty, poté zaskáčeme s červeným slizem a nakonec zastřílíme v pixelové grafice.

Jak synchronizovat Spotify knihovnu bezdrátově s iPhonem nebo iPadem

Pokud jste předplatiteli služby Spotify, můžete ji používat také pro offline přehrávání hudby, a to hned na třech zařízeních současně. Jak na jejich správu jednoduše?

Jak budete moci v iOS 8 využít očekávanou funkci Continuity?

Continuity je nová funkce v iOS 8 a OS X Yosemite, která umožňuje iPhonu, iPadu a Macu mezi sebou spolupracovat a komunikovat.

Hrajeme hry na iOS: White Tile, Traffic Racer, Airplane Fly Highway

Jak rychle zvládnete proklikat trať? Chtěli jste jet po dálnici obrovskou rychlostí a kličkovat mezi auty jako v akčním filmu nebo jste chtěli být pilotem?

mDevCamp 2014: jaký byl čtvrtý ročník konference o mobilním vývoji?

Dne 31. května 2014 proběhl již čtvrtý ročník česko-slovenské konference mDevCamp, která je zaměřena na vývoj mobilních aplikací.

V OS X Yosemite nefunguje iMovie i Final Cut Pro X. Jakým způsobem to zvládnout?

Operační systém OS X Yosemite se od předchozích verzí liší snadnou dostupností: registrovaní vývojáři, kterých je nemálo, jej již mají k dispozici

Diktování v češtině: nejen v iOS 8, ale i v OS X Yosemite. Podívejte se, jak funguje. [Video]

Zatímco podporou pro dvaadvacet nových jazyků použitelných pro diktování v iOS 8 se Apple pochlubil, zařazení stejné podpory do OS X přešel bez povšimnutí.

iOS 8: slyší česky i slovensky. A nejen to. [Představení]

Podzim. Podzim 2014. Tak přesně v tomto termínu na naše mobilní zařízení přistane nové verze iOS s pořadovým číslem 8. A vy ji budete chtít.

OS X Yosemite: vypadá to na dobrou úrodu [Představení] [Q&A]

Prvním představením, kterého jsme se na včerejší Keynote dočkali, bylo odhalení příští verze operačního systému OS X. Ponese jméno Yosemitského národního parku.

Povídačky KIDS & JUNIOR: komunikační hra pro děti i rodiče [Představení]

 Aplikace ze série Povídačky přinesou již brzy na displeje jablečných tabletů nový typ komunikační hry pro celou rodinu. Jaké jsou a v čem se liší?

Hrajeme hry na iOS: F1 Race Stars, Bill Killem, Smash School

Dnes nás čekají závody střílecích formulí, akční střílečka s retro grafikou a na konec si pořádně zařádíme při demolici školního vybavení.

Pixelmator 3.2 Sandstone: jaké novinky přináší nová verze editoru?

Pixelmator je stále populárnější grafický editor na Macu, který se může pochlubit aktivním vývojem.  Minulý týden byla uvedena verze 3.2 s kódovým označením Sandstone.

Hrajeme hry na iOS: Castle Storm, Tap Tap Ninja, Bus Drive Simulator

Zabraňte nepřátelům, aby zničili Váš hrad. Kolik ovoce dokážete rozkrájet ve vzduchu? Jak moc umíte parkovat s autobusem?

Hrajeme hry na iOS: Mega Jump 2, Match the Dots, Hay Day

Dnes budeme skákat, spojovat kuličky a budovat vlastní farmu. Mega Jump 2, Match the Dot a Hay day jsou hry pro tento díl.

Hrajeme na iOS: Pac-Man, Unblock Free, Space Impact [2. díl]

V dnešním díle se částečně vrátíme do minulosti. Podíváme se na dvě staré herní pecky Pac-Man, Space Impact a logickou hru Unblock free.

OS X Mavericks a komprese paměti

Jestli ještě nemáte poslední OS X 10.9 Mavericks, pak přicházíte o skvělou novinku, kterou je komprese paměti. Inženýři z Cupertina o této funkci mluví spíše marketingově, takže většinou ukazují nic neříkající srovnání a grafy.

Editorial: naprogramujte si vlastní editor [Zkušenosti]

Když jsem začal používat iPad jinak, než jen jako zařízení k zábavě a konzumaci obsahu, vyvstal problém, který editor si pro psaní článků vybrat. App Store jich nabízí hned několik.

Hrajeme hry na iOS [1. díl]

Dnes si zajezdíme na kole, pomazlíme se se zvířátkem a budeme sbírat banány. Stickman Downhill, Hatch a MinionRush, to jsou hry pro dnešní díl.

LiveSport: sportovní výsledky a statistiky v kapse [Zkušenosti]

Sportovního fanouška by mohla zaujmout nová bezplatná aplikace LiveSport, která nabízí výsledky více než 3 000 soutěží z celkem 26 sportů. Zaměřuje se přímo na českého uživatele.

Stojí iCloud opravdu za to? [Srovnání úložišť]

Není to tak dávno, co uživatelé MobileMe přišli o svých 20 GB volného prostoru, při přechodu na iCloud, neměli-li rozšíření zaplaceno. Bylo tedy na místě zvážit, zda vynaložené peníze opravdu za nabízený prostor stojí.

Online zálohovací služby: která je nejlepší? [Srovnání]

Zálohování dat na Macu je velmi jednoduché. Připojíte externí disk a OS X se vás zeptá, zda jej chcete použít pro funkci Time Machine. Volbu potvrdíte, a máte plně automatickou hodinovou zálohu s podporou verzování. Jsou však

Jak na nefunkční videohovory ve Skype pod OS X 10.8.5 [Návod]

Pokud vlastníte některý z nejnovějších počítačů Apple s operačním systémem OS X 10.8.5, pak se jistě potýkáte s nefunkčností videohovorů v aplikaci Skype. Jak tento problém vyřešit?

Find my iPhone v iOS 7: černá můra všech zlodějů a nenechavých [Tipy]

Službu Find my iPhone, tedy vyhledávání ztraceného nebo zapomenutého iOS zařízení, nabízí Apple již delší dobu. Teprve v sedmé verzi iOS však přináší skutečné bezpečí.

Deník pacienta: sen každého hypochondra [Zkušenosti]

Zakládáte si pečlivě všechny zprávy od všech lékařů, které jste kdy navštívili? Máte kalendář plný připomínek na užívané léky? Máme pro vás tip.

The Drowning: zombie střílečka se zajímavým ovládáním [Zkušenosti]

Jsou všude. Nemrtví. Valí se ze všech stran a lačně dorážejí na vaši tělesnou schránku ve snaze ochutnat kousek vašeho mozku. Vy se však máte jak bránit. Tak na co ještě čekáte?

OWA: mobilní Outlook pro iOS zařízení [Zkušenosti]

Předplatitelé služby Office 365 od Microsoftu dostali oficiálního klienta pro přístup ke svým informacím. Jak vypadá a co nabízí?

Opera 15: s novým jádrem je ještě rychlejší [Zkušenosti]

Webový prohlížeč Opera patří mezi skutečné internetové kmety, vždyť první verze vyšla již před 19 lety. A vždy patřila mezi nejrychlejší.

3D modelář RaySupreme přichází se zajímavou metodou tvorby

Představte si, že v běžném textovém editoru popíšete svůj obývací pokoj a grafická aplikace vám z něj vytvoříte trojrozměrnou ukázku. Že jde o sci-fi? Ale kdeže.

Programování pro děti Scratch: vždyť tvořit je tak krásné [Zkušenosti]

Pryč jsou doby, ve kterých musel umět programovat každý, kdo chtěl používat počítač. Ovšem i dnes není od věci ukázat dětem taje programování.

SaneBox: konečně pořádek v emailech [Zkušenosti]

Také se pravidelně prohrabáváte záplavou emailů, z nichž ty důležité byste dokázali na prstech spočítat? Mám tu pro vás možné řešení.

SettleUp: dluhy nedělají dobré přátele [Zkušenosti]

Určitě to znáte, tu a tam vyrazíte s přáteli do společnosti, nebo chodíte každý den s pracovními kolegy na obědy. Možná jen zajdete s kamarádem na skleničku nebo prochodíte celý den po obchodech.

ExFAT: řešení pro přenos dat na discích mezi Macy a Windows (+ návod Jak na to)

Operační systém OS X obsahuje jednu zajímavou funkci, kterou jistě přivítá nejeden z vás: operační systém dostal plnou podporu souborového formátu ExFAT.

Flutter: ovládejte svého Maca pohybem před obrazovkou [Zkušenosti]

Chcete vyzkoušet alternativní způsob ovládání vašeho jablečného počítače? Pak pro vás máme jeden zajímavý tip. Možná totiž zjistíte, že mávání před obrazovkou není až tak úplně mimo.
banner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.