Withings ScanWatch: diagnostické chytré hodinky, které vypadají civilně [Zkušenosti]

Chytré hodinky pohltily z velké části trh se sportovními náramky, které měří srdeční tep a různé údaje o aktivitách. Již několik let se však funkce chytrých hodinek příliš nezměnily, koneckonců jsou stále vybaveny podobnými sadami senzorů.

WD My Book Duo 28TB: Pořádná datová nálož [Zkušenosti]

Když jsem uvažoval, jaké úložiště do testu zařadit, rozhodl jsem se vybrat to nejlepší. V tomto případě nešlo ale o to nejlepší z pohledu přenosových rychlostí, ale z pohledu úložné kapacity. Teď zde přede mnou leží dvou a půl kilogramový černý kvádr, do jehož útrob se vejde rovných 28 TB dat. Ano, DVACET OSM TERABAJTŮ!

AOC AG493UCX: 120 Hz na ultraširoko

Mám rád širokoúhlé monitory. Tedy abych byl přesnější – mám rád ultraširokoúhlé monitory. Tudíž když se mi dostal na stůl monitor s úhlopříčkou 32:9, který bez problému nahradí dva plnohodnotné monitory, neváhal jsem s jeho testem ani chvíli. Monitor AOC Agon AG493UCX má úhlopříčku 49 palců, grafické rozlišení 5 120 × 1 440 obrazových bodů, rychlou obnovovací frekvenci 120 Hz a opravdu úctyhodné rozměry. Velikost aktivní plochy obrazovky je 119 × 33 cm. Ano, čtete správně: šířka obrazovky je opravdu větší než

BenQ PD2720U: profesionální 4K monitor, od kterého se neodtrhnete [Zkušenosti]

Skutečně profesionálních monitorů – tedy těch, které skutečně nabízejí profesionální parametry, a ne si na ně pouze hrají – je na trhu nedostatek a nedostávají se příliš často ani k nám do redakce. Proto jsme byli velmi zvědavi na novinku od značky BenQ, kterou předcházela více než dobrá pověst. Začnu rovnou panelem, který nabízí úhlopříčku dvacet sedm palců, ultravysoké 4K rozlišení 3 840 × 2 160 obrazových bodů, rovnoměrně LED podsvícení a výrobní technologii IPS. To vše kryto polomatnou a odlesky téměř úplně

Moje zkušenost s iPhone 6/6s – Recenze

Komerční sdělení – Poté, co v roce 2014 poprvé spatřil světlo světa, se stal iPhone 6 okamžitě jednou z nejžhavějších novinek té doby. Tehdy mě zaujal hlavně průlomovým designem, který se diametrálně lišil od předchozích modelů, a také kvalita použitých materiálů. Jeho aktualizovaná verze iPhone 6s vychytala drobné problémy modelu 6 a dodnes je velmi oblíbeným modelem. Dokonce ještě dnes se dá nový iPhone 6s koupit. Pokud tedy přemýšlíte nad kvalitním telefonem, ale nemáte finance na nejnovější iPhone. Zkuste si

HypeDrive Slim USB-C Hub: univerzál pro Mac i iPad Pro [Zkušenosti]

Hlavním důvodem, proč Apple začal ve svých počítačích používat rozšiřující porty typu USB-C, byla jejich naprostá univerzálnost. Jediným konektorem totiž můžete stejně dobře připojit diskové úložiště, počítačovou síť nebo externí monitor. Jen doposud na trhu chyběl přístroj, který by všechna tato rozhraní dokázal nabídnout v jednom jediném balení.

QNAP TS-328: Speciálka pro tři [Zkušenosti]

Drtivá většina síťových disků na trhu obsahuje sloty pro sudý počet pevných disků. Bez problémů zakoupíte box pro dva, čtyři, šest nebo osm disků, avšak pro tři disky žádný. A je to škoda, protože základní uspořádání nejbezpečnějšího úložného systému typu Raid-5 počítá právě se třemi disky.

RODE VideoMic Me-L: excelentní externista [Recenze]

Mobilní telefony iPhone dokáží natáčet skutečně bravurní video, které však doprovází “jen” přijatelný zvuk. Pokud pokukujete po vyšší zvukové kvalitě, pak pro vás máme jednoznačný tip: externí mikrofon VideoMic Me-L od značky RODE. Značka RODE patří mezi osvědčená jména a je tak zárukou jisté kvality. Očekávali jsme tedy, když jsme produkt dostali do redakce k testování, že by mohl nabídnout opravdu hodně. Již rozbalení krabice v nás vzbuzovalo naději, když jsme v ní mimo samotného mikrofonu nalezli také protivětrný filtr.

QNAP TS-453BT3: dokonalé datové úložiště pro síť i Thunderbolt 3 [Zkušenosti]

Síťová úložiště jsou skvělými pomocníky pro ukládání velkého množství dat, ke kterým je zapotřebí přistupovat z několika různých počítačů. Příliš se však nehodí pro náročné činnosti, u nichž záleží na rychlosti přenosu dat. Vedle toho lokální úložiště s Thunderbolt konektorem nabídnou násobně vyšší rychlosti, nicméně dovolí s daty pracovat pouze jedinému přímo připojenému počítači. Také vás někdy napadlo, jestli by nešlo spojit výhody obou těchto technologií do jednoho zařízení?

Harry Potter: Hogwarts Mystery aneb ADHD kouzelníci

Kdo by se nechtěl zúčastnit dobrodružství v Bradavicích. Navléknout hábit, mávnout hůlkou a přidat se do jedné z kolejí. Osobně prozkoumat svět čar a kouzel Harryho Pottera na vlastní kůži. Hra Harry Potter: Hogwarts Mystery pro iOS k tomu přímo vybízí. A od hry dostanete opravdu to, co slibuje název – tedy prozkoumávání kouzelného světa Harryho Pottera. V podstatě ani ten Harry nechybí, ačkoli děj se odehrává před událostmi knih a filmů. Tu a tam se však objeví zmínky a narážky směrem k Potterovi. V podstatě

Sony Dualshock 4 v2: jak se s ním hraje na Macu? [Zkušenosti]

Chtěli jste někdy vyzkoušet, jaké to je mít doma konzoli? Propojili jste svůj Mac s televizí, ale hraní na klávesnici a myši nebylo ono? Případně prostě chcete hrát žánr her, který vyžaduje pro pohodlný zážitek ovladač? Jestliže si alespoň jednou odpovíte ano, začtěte se do následujících řádků.

Logitech MX Anywhere 2S: mistrovský hlodavec [Zkušenosti]

Těžko říci, zda v roce 1963 napadlo Douglase Engelbarta, že jeho aktuální vynález budeme používat ještě o více než padesát let později. Tím vynálezem bylo zařízení nazvané Indikátor pozice X-Y pro zobrazovací systém. Později se pro něj prosadilo lidštější označení Počítačová myš.

SuperApple Magazín 6/2017: Chytří asistenti, nové iPhony i virtuální realita na Macu

Šesté číslo SuperApple Magazínu v roce 2017 přináší velkého průvodce nákupem počítačů Apple. Dozvíte se, jaké máte možnosti i který z aktuálně dostupných modelů je nejvhodnější pro vaše konkrétní potřeby.

Hackintosh: Mac pro odvážné [Zkušenosti]

Pojďme společně nahlédnout do šedé zóny jablečného světa. Do místa, které není Applu příliš příjemné, a přesto jej tiše trpí, protože pro spoustu uživatelů je první vstupenkou do světa jablečného ekosystému. Pojďme do světa počítačů Hackintosh.

Nedávejte data cizím, zapněte si vlastní Cloud!

Webová úložiště jsou velkým tématem poslední doby. Každý velký hráč nabízí své řešení pro uchovávání vašich souborů, fotek i videí. I Apple má svůj iCloud, který se snaží prosadit všemi prostředky. Jenže nakolik jsou tato úložiště bezpečná a vždy dostupná? Nebylo by lepší mít svá data stále u sebe, jako tomu bývalo dříve?

Dechberoucí a rozmanitá příroda západní Kanady

Novým přírůstkem v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je foto průvodce provincií Alberta v západní Kanadě, která okouzluje svět svými Skalistými horami, četnými jezery a vodopády a divokou zvěří. Autorem průvodce je známý kanadský cestovatel, bloger a fotograf Brendan van Son.

Obnova dat z Apple úložišť: karty, disky

Ztráta dat. Dvě slova, která nechce slyšet ani jeden z nás. V dnešní době plné elektronických pomocníků jsme doslova závislí na nejrůznějších úložištích službách a médiích. Ovšem nic není spolehlivé, a tak se čas od času z určitou formou ztráty dat potká každý.

Apple plánuje spolknout hudební službu Tidal

Před pár dny se na světlo světa dostala informace, že Apple uvažuje o koupi hudební streamovací služby Tidal. Tato služba je například unikátní v tom, že má exkluzivní práva na interprety, jako jsou například Madonna, či Kanye West. Apple rozjel minulý rok svoji vlastní streamovací službu Apple Music a tím vytvořil konkurenci k zavedenému Spotify, Dezzer či Google Play Music. Z vlastních zkušeností ale mohu říci, že pro evropského zákazníka to moc velká konkurence není. Playlisty v Apple Music jsou primárně ušité na ucho

Pes, hroch, tučňáci nebo včely propagují iPhone

Hned osm nových reklam zveřejnil na svém oficiálním Youtube kanálu Apple. A všechny  ukazují, jaká skvělá videa iPhone točí. Reklamy pocházejí ze série Shot on iPhone, což bychom v překladu mohli uvést jako Natočeno na iPhone (i když Google si to nemyslí). Sám Apple neuvádí, o jaký konkrétní telefon šlo v tom kterém případě, což nás mrzí. Bylo by skvělé dozvědět se, jestli pro pořízení takových záznamů byl zapotřebí nejlepší jablečný telefon v nabídce, iPhone 6s Plus, nebo zda stačí

iPhone SE: sen pravověrného iPhonáře

Je to týden, co v redakci používáme nejvýkonnější malý iPhone současnosti, model SE. A jestli jsme jej před týdnem chválili – co myslíte, že vám napíšeme dnes? Apple nám iPhonem SE udělal obrovskou radost. Na rozdíl od ostatních výrobců, pro které jsou malé telefony naprosto nedůležité a kvalitní hardware do nich zásadně nedávají, Apple se rozhodl eséčkopořádně nabušit. Použil v něm hardware srovnatelný s vlajkovou lodí.

Vyzkoušeli jsme iPhone SE! A toto jsou naše zkušenosti

Včera se ve vybraných zemích začal prodávat nový iPhone SE. Malý telefon, na který se – alespoň u nás v Česku – těší docela hodně uživatelů. Jaké jsou naše dojmy po prvním dnu používání? A nebudeme chodit dlouho okolo horné kaše. iPhone SE je skvělý telefon pro všechny, kteří preferují čtyřpalcový rozměr. Je pekelně rychlý, skvěle fotí a pokud jím nahrazujete starší iPhony 5 nebo 5s, bude vám skvěle pasovat do již zakoupeného příslušenství. Již při prvním zapnutí si všimnete jasnějšího

Parrot Bebop Drone: dlouhodobé zkušenosti s povedenou poletuchou

Nebojte se, netrpíme v redakci ztrátou paměti a víme, že dálkově ovládané kvadrikoptéry tu už byly. Ale ještě žádná vám nenabídla tak dokonale stabilní videozáznam jako Parrot Bebop Drone. A to včetně mnoha profesionálních modelů. Model Bebop Drone je již třetí generací kvadrikoptéry od společnosti Parrot a je na ní velmi dobře patrné, že její výrobce již má s těmito zařízeními své zkušenosti. Protože takhle vychytaná by měla být zcela automaticky třetí generace jakéhokoli produktu.

Apple má tajnou laboratoř, která vyvíjí revoluční displej

Na Taiwanu existuje tajemná laboratoř, která pro Apple vyvíjí a připravuje nový typ displeje. Má být tenčí a jasnější, než všechny displeje současné. Apple tuto vývojovou laboratoř umístěnou na severu Taiwanu otevřel již dříve v tomto roce. Tvrdí to alespoň web Bloomberg, podle kterého má tato laboratoř na starosti vývoj novějších displejů pro budoucí Apple produkty. Tyto displeje mají být tenčí a lehčí než cokoli, co známe ze současnosti. Pro tuto laboratoř také Apple naverboval odborníky pracující na displejích ve společnostech

iPad mini 4: nejrychlejší prcek všech dob

Aktuální iPad mini byl vždy o něco pomalejší, než stejně starý model velkého iPadu. Čtvrtá verze nejmenšího jablečného tabletu však slibuje stejný výkon, jako má velký iPad Air. Jenže má jej opravdu? Apple v případě malého iPadu mini vždy používal spíše starší hardware, který v některých generacích za velkým iPadem hodně zaostával. Jenže s příchodem nového operačního systému iOS 9, který přináší zcela nové možnosti použití tabletů, bylo zapotřebí vyrobit malý iPad, který by byl vybaven zcela plnohodnotně. iOS 9 totiž přinesl užitečnou

Tim Cook: Apple neplánuje spojit Macy a iPady do jednoho zařízení

Tím, jak iPad Pro stírá velikostní i výkonnostní rozdíly mezi tablety a počítači, se stále častěji objevuje myšlenka: jak by dopadla spojení nejlepších vlastností obou zařízení do jediného přístroje? V Applu však o jakémkoli možném spojení vůbec neuvažují. Podle informací, které přinesl deník Irish Independent, popřel tyto myšlenky přímo Tim Cook, když řekl: Velmi silně cítíme, že naši zákazníci nehledají zařízení, které by bylo spojením Macu a iPadu. Bojíme se, že by dojmy a pocity z takového přístroje nebyly takové, jaké zákazníci očekávají.