iPad 2: příjemná evoluce, která potěší

Apple včera představil nástupce svého úspěšného tabletu iPad. Dokáže iPad 2 pokračovat jeho úspěchu a stane se rok 2011 skutečně rokem iPadu 2? Hned úvodem si trochu netradičně shrňme největší novinky: dvoujádrový procesor, výkonnější grafika, nižší hmotnost, menší tloušťka a dvojice kamer. No nezní to zajímavě? Ve své podstatě se iPad 2 stává přirozenou evolucí předchozí modelu, žádná dramatická revoluce se nekoná. A přiznejme si, že pro ni ani není důvod. Nový iPad 2 zachovává stejné půdorysné rozměry, jako jeho předchůdce.

Mrazík pro iOS: jaké by to byly vánoce bez дедушка Морозко (Zkušenosti)

Nejeden z vás včera jistě zavzpomínal na mladá léta při sledování klasické ruské pohádky Морозко. Pokud tuto klasiku máte také rádi, nažhavte své iOS souputníky a vydejte se říše Nastěnky, dědečka Hříbečka a dalších oblíbených postaviček se skvělou grafikou a českým dabingem.

Ukážte deťom tri malé prasiatka na iPade

Veľmi ma zaujíma oblasť elektronických médií, ktoré sa transformujú, skúšajú, triafajú alebo vracajú z nesprávneho smeru. Donedávna narážali na nevhodné platformy. Veľmi rýchlo sme prišli na to, že vnímanie z monitora počítača, obrazovky televízora, laptopu, mobilu, plagátu, knižky či časopisu sa proste líši. Médium nesúce informáciu (obrazovú, zvukovú či textovú) výrazne ovplyvňuje našu schopnosť sústrediť sa, prežiť si obsah. Môžu nás uspokojiť ale často sme frustrovaní a unavení nevhodným použitím nosiča. Nová hardwarová platforma so sebou prináša väčšie možnosti ako

Hledat můj iPad/iPod/iPhone: jedinečná funkce je konečně dostupná zdarma (+ návod Jak na to)

Jednou ze součástí placené služby MobileMe je funkce vyhledání vašeho iOS zařízení, která je od včerejška dostupná zdarma pro všechny. A jedná se o obrovsky užitečnou funkci, o které si majitelé telefonů konkurenčních platforem mohou nechat jen zdát.

Kapacitní stylus SJ4: ovládejte iPhone nebo iPad i jinak, než prsty (Zkušenosti)

Kapacitní displeje všech iOS zařízení se velmi dobře ovládají prsty, avšak bez nich je komfort ovládání velmi špatný. Existuje však spousta situací, kdy není vhodné nebo možné sahat na displej prsty – ať již z důvodu použití rukavic nebo s prsty znečištěnými. V takovém případě by se klasický stylus hodil více.

ReelDirector je iMovie v iPade (Zkušenosti)

Konvergencia niektorých schopností veľkých počítačov a mobilných zariadení napreduje veľmi rýchlo. Ešte pred niekoľkými rokmi by si ani nadšený vlastník neuveril, keby sa do nich presťahovali aj aplikácie náročné na výkon. Jednou z nich je aj tvorba videa. ReelDirector sa snaží byť tým, čím je v OS X aplikácia iMovie. Určite sa mu to darí nad akékoľvek očakávania.

Polda 2: legendární česká adventura v iPhonu (Zkušenosti)

Kultovní point & click adventura Polda se poprvé objevila na PC před několika lety a od té doby spatřilo světlo světa hned několik dílů, které vždy přinely slušnou dávku humoru v ručně kreslené grafice a zatím poslední pátá epizoda ukončila nezapomenutelné dobrodružství svérázného policisty Pankráce. Herní průmysl naneštěstí ušel dlouhou cestu, a proto si většinu dřívějších pecek můžeme konečně zahrát třeba na mobilních telefonech a jsme jedině rádi, že se mezi ně zařadila česká legenda Polda 2 na iPhone a iPod