Smurfs' Village: vybudujte vesnici plnou malých modrých Šmoulů (Představení)

Taťka Šmoula, Šmoulinka, Sašetka, Mlsoun, Dědeček, Šmoulíček, Lenoch, Farmář, Gargamel, Azrael, Šprýmař, Kutil a stovka dalších modrých pidižvíků vám od dnešního rána mohou roztomile šmoulovat na displejích vašich iOS zařízení.

Zkrátka hra, kterou si oblíbíte všichni, kteří jste šmoulovali v osmdesátých letech minulého století, nyní dorazila na naše iPady, iPody i iPhony. Základní zápletka je snadno pochopitelná: Gargamel na jednom ze svých lovů Šmoulů zničil Šmoulici a rozehnal Šmouly po lese. A protože cestu do Šmoulice najde jen Šmoula a jiný způsob jak všechny Šmouly sehnat dohromady nexistuje, dostanete k ruce několik Šmoulů a úkol vyšmoulovat novou Šmoulici. Protože jakmile ji došmoulíte, dorazí tu a tam z lesa nový Šmoula a bude chtít u vás dále šmoulovat.

V podstatě tedy jde o podobný typ budovatelské hry, jako jsou známé We Rule, We City nebo We Farm, ve které také budujete civilizaci, pěstujete nejrůznější plodiny a vyrábíte suroviny pro ostatní komunity vašich přátel. Zde je vše tak nějak stejné a současně tak něj zábavnější – na malé modré pidižvíky šmoulující mezi malými políčky a hříbkovými domečky v líbivé originální grafice zkrátka baví. A bavit budou nejen vás, ale i vaše děti, se kterými můžete na políčcích šmoulovat pěkně společně.

Celou hrou vás vedete Taťka Šmoula a postupně radí s tím, co a kde máte vyšmoulovat. Kromě běžných bezejmenných šmoulů, kteří budou bez debat šmoulovat pro dobro všech, přijde postupně z lesa i spousta Šmoulů s určením – Mlsoun začne šmoulovat koláčky, Kutil zase šmoulí nejrůznější další vynálezy. Zajímavým ozvláštněním jsou minihry, které můžete šmoulit v domečcích vyšších šmoulů a získáváte za ně peníze a zkušenosti – u Taťky Šmouly například šmoulíte lektvary, u Mlsouna pak šmoulí koláčky.

V dnešní době je samozřejmostí také sociální rozměr – pokud některý z vašich přátel na Facebooku má také vlastní Šmoulici, můžete si vzájemně šmoulovat vyšmoulené zboží a suroviny a získávat tak větší množství peněz i zkušeností. Po získání určitého množství zkušeností se prošmoulíte do vyšší úrovně, kde získáte opět nové možnosti. Urychlit výstavbu můžete používáním Šmoulích jahůdek, které postupně získáváte, nebo si je můžete zakoupit za reálné peníze.

[HTML1]

Hra je k dispozici v App Store zdarma jako pro iPady, tak i pro iPhony a iPody touch.

Aplikace: Smurfs‘ Village

Vývojář: Capcom Interactive
Web: Capcom Mobile
Cena: zdarma

Kapesní Šmoulo-český výkladový slovník

 • Šmoula: mrňavý pidižvík modré barvy s kondomem na hlavě a kalhotkami bílé barvy (vzadu s dírou na ocásek), s výjimkou Taťky Šmouly a Dědečka
 • Šmoulové: komunita Šmoulů, s výjimkou Šmoulinky a Sašetky výhradně mužského pohlaví
 • Taťka Šmoula: druhý nejstarší Šmoula, aktuálně u kormidla celé komunity
 • Dědeček: nejstarší žijící Šmoula, známým svým až intimním vztahem s Matkou Přírodou
 • šmoulovat: univerzální sloveso vyjadřující jakoukoli činnost prováděnou Šmouly
 • Šmoulice: název vesnice, ve které žijí Šmoulové. Člověk není schopen Šmoulici objevit, pokud jej do ní nezavede Šmoula. Ten do ní naopak trefí vždy
 • Gargamel: nepříliš úspěšný čaroděj, který svůj život zasvětil snaze o konzumaci Šmoulů
 • Azrael: Gargamelům kocour, který však často hraje na obě strany
 • Šmoulí jahůdky: hojně pěstovaná pochutina, pro Šmouly velmi důležitá
 • Mlsoun: Šmoula s kladným vztahem k sladkostem, především šmoulím koláčkům
 • Kutil: Šmoula nebývalých konstruktérských schopností, vrcholem jeho vývoje je Šmoulobot (autonomní mechanický Šmoula)
 • Šmoulíček: nejmladší Šmoula, dle lidských měřítek batole. Vznik nového Šmouly prozatím není objasněn
 • Lenoch: Šmoula trpící prokrastinací
 • Šprýmař: Šmoula se sklony k pyrománii, běžně rozdávající nástražné výbušné systémy
 • Farmář: Šmoula odpovědný za pěstování Šmoulích jahůdek

10 komentářů: „Smurfs' Village: vybudujte vesnici plnou malých modrých Šmoulů (Představení)

 • avatar
  11. 11. 2010 (11:29)
  Trvalý odkaz

  Šmoulíček: nejmladší Šmoula, dle lidských měřítek batole. Vznik nového Šmouly prozatím není objasněn /// Vzhledem k tomu, že by to Šmoulinka neutáhla, mám podezření, že se množí buněčným dělením :-)

 • avatar
  22. 11. 2010 (16:05)
  Trvalý odkaz

  jak se to da hrat reknete plisko :)
  dekuji:)

 • avatar
  22. 11. 2010 (22:02)
  Trvalý odkaz

  Tak na tuto hru velký pozor a to zvláště, pokud ji hrají děti. Ty nákupy jakýchsi přiblblých jahod mne prozatím stály 9.99€ a 3.99€. Takže jsem to ihned smáznul a modlím se, jestli náhodou dcera neklikla na jahody za 40€. Větší free prasárnu jsem zatím nepotkal. Snad jsem to odhalil včas a příště snad budu kontrolovat free hry, jestli mne nějaké prase nechce prostřednictvím mých dětí okrást.

  • avatar
   23. 11. 2010 (05:54)
   Trvalý odkaz

   Ano, na tomto principu fungují všechny budovatelské free hry. Ale
   pokud se nemýlím, je třeba před nákupem zadat vždy heslo, ne?

   U mě hraje šmoulíky výhradně syn, byl poučen, že jahody se nekupují a
   zatím bez problémů…

  • avatar
   24. 11. 2010 (20:38)
   Trvalý odkaz

   Hru jsem stáhnul pro dceru okolo 20:05, ona si ji chtěla vyzkoušet a v 20:07 jsem přišel o 23,99€ a 20:11o dalších 44,99€ !!! Ještě, že ji bankovní zpráva vyrušila od hraní „skvělé“ hry a já ji okamžitě můžu smáznout. Jinak souhlasím s kolegou – super FREE hra !!!

 • avatar
  22. 10. 2011 (15:37)
  Trvalý odkaz

  dá se to hrát i na počítač??

 • avatar
  03. 02. 2012 (14:14)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost jak přizvat kamarády?

Komentáře nejsou povoleny.