To nejlepší Archive

SuperApple Magazín 3/2017: Hackintosh na stole, iPad Pro v práci a chytrá přilba na hlavě. A nejen to!

Třetí číslo SuperApple Magazínu v roce 2017, vydání Květen – červen 2017, vychází ve středu 3. května a jako vždy přináší spoustu zajímavého čtení o společnosti Apple a jejích produktech.

Ponořte se s iPadem do vany [zkušenosti s vodotěsným pouzdrem]

Chtěli byste si číst na iPadu ve vaně? Nebo jen sledovat filmy a nebát se o něj? Máme pro vás tip na zajímavé příslušenství, které jej spolehlivě ochrání.

Deset let fenoménu jménem iPod

Včera, dvacátého třetího října, tomu bylo deset let od chvíle, kde Steve Jobs představil první verzi jablečného Apple přehrávače: iPodu.

iPhone 4S: dvě jádra plná vylepšení

Pokud jste podlehli diktátu všemožných spekulací, nebyli jste možná z představení inovovaného iPhonu příliš nadšení. S odstupem se však jeví nový model iPhone 4S coby ideální nástupce předchozí generace.

Lidovky 2.0 pro iPad: Digitální je dnes cool [Zkušenosti]

Dnes ráno jsem chtěl být hodný, vstal dřív a šel koupit rohlíky a párky k snídani. V trafice jsem pak přibral i jedny Lidovky, aby měla Zuzana, až se vzbudí, k snídani co číst.

Extra Reader: další čtečka elektronických časopisů pro iPad

Se stoupající penetrací tabletů iPad stoupá také množství obsahu, který můžeme jejich prostřednictvím konzumovat. Nejnovějším počinem v našich luzích je Extra čtečka.

iRig Mic: kvalitní mikrofon pro každého hudebníka [Zkušenosti]

Moderní mobilní zařízení s operačním systémem iOS lze díky bohaté nabídce softwaru proměnit v podstatě v cokoli. Může je proměnit v mobilní rekordéry nebo efektové boxy, s jejich vestavěnými mikrofony si však příliš efektů neužijete. Proč tedy

Bike Mount: Na kolo i s iPhonem

Společnost AZUB Bike ve spolupráci se společností BioLogic přináší všem milovníkům produktů Apple jako novinku Bike Mount, pomocí níž si pohodlně připevní svůj iPhone na řídítka kola, a tak mohou být stále ve spojení se světem.

Showyou: na videa sociálně [Zkušenosti]

Sociální aplikace jsou především na iPadu velmi populární. Žhavou novinkou je Showyou: aplikace, která vybírá z vašich sociálních sítí zajímavá videa a nabízí je v pohodlném přehledu.

iPad 2: příjemná evoluce, která potěší

Apple včera představil nástupce svého úspěšného tabletu iPad. Dokáže iPad 2 pokračovat jeho úspěchu a stane se rok 2011 skutečně rokem iPadu 2? Hned úvodem si trochu netradičně shrňme největší novinky: dvoujádrový procesor, výkonnější grafika, nižší hmotnost,

Představení nových produktů: sledujte s námi živě!

Dnes v podvečer v 19:00 našeho času představí Apple na speciální akci nové produkty. Pojďte v našem tradičním textovém přenosu sledovat celou událost.

PF 2011

Vážení čtenáři, přátelé a příznivci, přijměte naše přání všeho nejlepšího do nového roku 2011. Ať se vám všem jen a jen daří.

Jak zkrotit tlačítka na připojené PC klávesnici

Přestože má Apple v nabídce také zajímavé a povedené klávesnice, mnoho uživatelů používá u svých počítačů běžné klávesnice určené primárně pro počítače z PC světa. Často se u těchto klávesnic stává, že známá tlačítka Cmd nebo Alt

Zpět na Mac: speciální událost již 20. října, těšte se na první pohled pod pokličku Mac OS X 10.7

Ano, je to tak – 20. října Apple všem dokáže, že počítače Mac nejsou pro něj na druhé koleji. Na speciální události nazvané Zpět na Mac se očekává především první pohled na připravovaný operační systém Mac OS

Všechny nové iPody v jediném článku

Apple dnes představil tři inovované iPody: malý iPod shuffle, větší iPod nano a největší iPod touch. Jaké jsou, co nabídnou nového a o co vás naopak připraví?

Víme první: aktuální Microsoft Office 2011 pro Mac obsahují kontrolu českého pravopisu

Vývoj kancelářského balíku Microsoft Office 2011 pro Mac jde do finále. Aktuální čtvrtá betaverze přináší dle očekávání něco, nač se dlouho čekalo: vestavěnou kontrolu českého pravopisu.

Na Apple Store je možnost předobjednat iPad

iPad, který se má dostat do prodeje již třetího dubna, je dle očekávání od 14:30 našeho času možné předobjednat na stránkách Apple.com v sekci Store. Prozatím platí předobjednávky pouze pro Spojené státy

Vítejte a vyhraje projektor ke svému iPodu nebo iPhonu

Vítejte na stránkách SuperiPhone.cz, kde se budete pravidelně setkávat se zajímavými novinkami, tipy, triky a recenzemi hardwaru i softwaru. A protože máme právě dnes nulté narozeniny, dáme dárek my vám – praktický projektor pro každý iPhone nebo

Jak chatovat s lidmi na Facebooku z Maca přes iChat

U mnoha uživatelů komunitní sítě Facebook slouží vestavěný webový chat pro přímou komunikaci častěji, než některý z klasických komunikátorů. Není tedy s podivem, že Facebook otevřel svého kecálka také otevřenému protokolu Jabber. Podívejte se, jak jej správně

Jak uspořádat nebo rozšířit panel nástrojů

V drtivé většině aplikací v systému Mac OS X máte možnost přizpůsobit panel nástrojů – tedy jeho horní část s ikonami nejrůznějších funkcí. Můžete zvolit jak jejich rozložení, tak i velikost nebo zobrazení. Jak na to Otevřete

Poznáváme Mac OS X: když si nemůžete vzpomenout na heslo

Pokud si nemůžete vzpomenou na heslo k některým službám, které pravidelně používáte, nezoufejte: systém je má všechny uloženy a můžete si je snadno z něj vytáhnout. Tedy samozřejmě za předpokladu, že ukládáte svá hesla do systémové klíčenky

Velká novinka v App Store: náhled aplikací ve webovém prohlížeči

Dnešním dnes spustil Apple dlouho plánovanou službu poskytující náhled na iPhone aplikace dostupné v App Store přímo na webových stránkách. Můžete si tak informace o zajímavé aplikaci prohlédnout i na počítači, na kterém nemáte nainstalován App Store.

Bude mít iPad přeci jen kameru?

Začínají se stále častěji objevovat informace, že je iPad plně připravený pro integrovanou webovou kameru. Jde jen o pozůstatek prototypového vývoje, nebo vlastnost předprodukčního vzorku?

Myslíte si, že iPad stojí hodně?

V mnoha diskusích vídáme názory, že je iPad velmi drahým zařízením a že ten nebo onen konkurent je výrazně levnější. Je to opravdu tak, nebo jen dotyční povyšují vlastní pocit nad skutečnost?

Jak připojit sdílené disky z počítačů s Windows

Operační systém Mac OS X obsahuje plnou podporu pro práci v počítačových sítích, jejichž součástí jsou také počítače s operačním systémem Windows. Připojit na Macu sdílený disk z počítače Windows není žádným velkým problémem. V aktuální verzi

Apple iPad: tablet, co plní toužebná očekávání

Vývoj tabletu společnosti Apple trval více než jeden rok, spekuluje se o něm však o pořádný kus déle. Ve středu 27. ledna se však všichni fanoušci konečně dočkali. Co tedy nejnovější jablečný přírůstek do sadu přináší?

Jak změnit pořadí ikon v menubaru

Možná jste někdy přemýšleli nad tím, jak přeuspořádat ikony v menubaru. Nebo používáte doplněk iStat Menus, kdy se ikony jednotlivých položek řadí jedna za druhou a Vy byste chtěli jejich pořadí upravit.

Jak najít a obnovit ztracené místo na disku

Po nějaké době používání počítače si všimnete, že máte na pevném disku povážlivě méně místa, než byste měli mít. A přitom si nejste vědomi toho, že byste na disk uložili těch několik chybějících gigabajtů dat. Naštěstí existují

Jak minimalizovat nebo zavřít všechna okna jedním kliknutím

Pokud máte otevřeno mnoho oken jedné aplikace (například při práci s fotkami nebo obrázky je to téměř nutností) a chcete je všechny rychle odklidit z plochy, můžete je buďto skrýt společně s celou aplikací, nebo postupně minimalizovat.

Jak nainstalovat novou aplikaci

Mnoho začínajících uživatelů má často problém s tak jednoduchou operací, jako je instalace nových programů i aplikací. Je to vinou toho, že většina aplikací se v operačním systému Mac OS X instaluje zcela jinak, než v konkurenčních

Miniprojektor OptiMax II: Z iPodu na zeď (Zkušenosti)

Multimediální přehrávače iPod i chytrý mobilní telefon iPhone již v základu obsahují plnohodnotný videovýstup a bez problémů dokáží jakékoli video včetně streamovaného přehrávat nejen na vlastní obrazovce, ale i na jakémkoli externím zařízení. Můžete jej připojit například

Jak změnit výchozí aplikaci pro otevírání souborů

Každý z uživatelů má své oblíbené programy. A každý z nás chce, aby se v nich otevíraly příslušné dokumenty. Jak však toto chování v systému nastavit?

Jak na sdílené složky ve Windows ve VirtualBoxu

Zdarma dostupný virtualizační nástroj VirtualBox od společnosti Sun již v použitelnosti dohnal své komerční konkurenty. Pojďme se podívat, jak v jeho prostředí zkrotit sdílené složky mezi oběma systémy.

Konečně: práce s okny jako ve Windows 7

Již ve starším článku Jak na pokročilou práci s okny aplikací jsem si postesknul nad nemožnosti organizace oken aplikací alá Windows 7. Naštěstí se objevilo řešení, které je funkční úplně stejně.

Pomáháme potřebným: soutěž o NAS končí za čtyři dny!

Vánoční soutěž o síťové úložiště Netgear Stora se nám pomalu přehoupla do finále a jak tak koukám na počet přihlášených, zaujala vás. Pojďme se v tomto druhém reportu z průběhu podívat, jak si vedeme.

Pomáháme potřebným: vy ještě nesoutěžíte o NAS?

Vánoční soutěž o síťové úložiště Netgear Stora se nám pomalu přehoupla do druhé poloviny a jak tak koukám na počet přihlášených, zaujala vás. Pojďme se v tomto druhém reportu z průběhu podívat, jak si vedeme.

Pomáháme potřebným: první report o Vánoční soutěži

Před pěti dny jsem vyhlásil Vánoční soutěž o síťové úložiště Netgear Stora. A jsem velmi rád, že vás myšlenka pomoci potřebným zaujala. Pojďme se v tomto pravidelném reportu z průběhu.

Vánoční soutěž: vyhrajte profesionální dvoudiskový NAS

Blíží se vánoce a tak bychom měli být obdarováváni. Proč? Protože pocit někoho obdarovat je více, než být někým obdarován. Pojďte si tedy v netradiční vánoční soutěži zasoutěžit o dvoudiskový síťový NAS Netgear Stora.

Jak povolit nativní export .xls v Numbers

V předcházejícím tipu Jak povolit nativní export .doc v Pages projevili někteří čtenáři zájem, zda by možné stejný tip aplikovat také na tabulkový kalkulátor Numbers. Odpověď je snadná – ano, jde to.

Jak povolit nativní export .doc v Pages

Mnoho uživatelům, kteří v textovém editoru Pages pracují primárně s .doc soubory, vadí nemožnost editované soubory ukládat přímo do tohoto formátu. Neustálé ukládání .doc souborů prováděním kopií dokáže dokonale otrávit. Řešení je naštěstí velmi jednoduché.

Vytvořte si iTunes App Store účet bez kreditní karty

Pokud vlastníte iPhone nebo iPod Touch, určitě vás zaujme, jak se dostat zadarmo a „legálně“ na iTunes App Store a jak zde stahovat aplikace, které jsou zdarma.

NeoOffice nově a s mobilní verzí

Kancelářský balík NeoOffice je matadorem kancelářských řešeních na Mac OS X. V dobách, kdy tuto platformu vývojáři balíku OpenOffice.org zvysoka ignorovali, byl jednou z mála funkčních a použitelných alternativ. Nová verze přináší mnoho vylepšení.

Hrajte o iPhone aplikace zdarma!

Chcete vyhrát iPhone aplikace, které jste si v minulém týdnu zvolili? Tak neváhejte a hlasujte!

Jak vyzkoušet nový Chrome OS na Macu

V tomto týdnu Google představil první verzi budoucího operačního systému Chrome OS, který bude přibližně za rok dostupný ve vybraných zařízeních třetích výrobců.

Jak naučit Magic Mouse víceprstá gesta, prostřední tlačítko i Expose

Apple Magic Mouse je podle mých dosavadních zkušeností neobyčejně povedená myš, jejíž výchozí možnosti nastavení nejsou valné. Naštěstí však lze použít i funkce a gesta, ke kterým nám Apple prozatím odepřel přístup.

Jak zcela vypnout Spotlight

Spotlight je užitečná součást systému, ovšem ne každý uživatel jej pro vyhledávání používá. Pokud raději preferujete vyhledávání přes QuickSilver nebo (jako já) přes Google Desktop, není důvod, aby vám Spotlight brzdil celý operační systém.

Jak zrychlit Time Machine zálohy

Automatické zálohování systémem Time Machine je užitečná funkce, kterou by měl využívat každý z vás. Ovšem málo se ví, jak lze zálohování na lokální disky ještě zrychlit.

Jak nainstalovat aplikaci jedním kliknutím

V  Mac OS X se většina aplikací instaluje přetažením ikony aplikace do složky Applications na vašem disku. Proč si však tuto činnost ještě více nezjednodušit? Tento tip je ověřen jako funkční v Mac OS X 10.6. Snow

Jste noví uživatelé? Mám pro vás slevu na Mac školení!

Netřeba říkat, že osobní pomoc zkušeného uživatele vydá za desítky hodin pročítání manuálů a prohledávání webových stránek. Podařilo se nám pro vás, čtenáře SuperApple.cz, zařídit slevu na školení Petra Máry.

Mac OS X 10.6.2 je venku, stahujte

Pro mnohé je to možná překvapení, ale je to skutečně tak: update Snow Leoparda s číselným označením 10.6.2 právě vyšel a je dostupný v Software Update ve vašem systém.
banner
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.