Náramky Apple Watch Pride Edition oslavují a podporují hnutí LGBTQ+

Nový náramek Braided Solo Loop představuje šíři LGBTQ+ komunit a zkušeností. Od uvedení Apple Watch Pride Edition v roce 2016 jsou jedinečné náramky Pride od Applu viditelnou ukázkou toho, jak se společnost hlásí k členům LGBTQ+ komunity, jak je podporuje a jak se k nim hrdě hlásí. Dnes, v Mezinárodní den proti homofobii, transfobii a bifobii (IDAHOBIT), Apple představuje nový řemínek Apple Watch Pride Edition a dynamický ciferník hodinek, které obsahují širší sadu barev inspirovaných několika vlajkami Pride, jež reprezentovaly

Apple Music oznamuje prostorový zvuk s Dolby Atmos; přinese bezztrátový zvuk do celého katalogu

Nová generace zvuku v Apple Music přijde k předplatitelům v červnu 2021 bez dodatečných nákladů. Společnost Apple dnes oznámila, že Apple Music přináší předplatitelům špičkovou kvalitu zvuku díky přidání prostorového zvuku s podporou Dolby Atmos. Spatial Audio dává umělcům možnost vytvářet pro své fanoušky pohlcující zvukové zážitky se skutečným vícerozměrným zvukem a čistotou. Předplatitelé Apple Music budou také moci poslouchat více než 75 milionů skladeb v bezztrátovém zvuku – tak, jak je umělci vytvořili ve studiu. Tyto nové funkce budou

Maker Faire Prague aneb Česko hledá bastlíře, kutily a vynálezce

Termín druhého ročníku festivalu Maker Faire Prague potvrzen: novodobí kutilové a tvůrci se sejdou o víkendu 22. a 23. června 2019 na holešovickém Výstavišti v Praze. Tento týden organizátoři spustili výzvu pro všechny makery, kteří by se chtěli na akci přihlásit a představit svou tvorbu. Nekomerční vystavovatelé opět dostanou prostor zdarma.

Mac mini 2010: jak jej představuje Apple

Společnost Apple dnes představila kompletně přepracovaný počítač Mac mini, který nyní disponuje dvojnásobným grafickým výkonem, novým portem HDMI a novým slotem pro paměťové karty SD – to vše v neuvěřitelně kompaktním hliníkovém pouzdře. Mac mini je energeticky nejúspornější stolní počítač na světě a jedná se o ten nejdostupnější způsob, jak využívat systém Mac OS X, sadu aplikací iLife nebo systém Mac OS X Snow Leopard Server.

Nová verze SSDNow disků V Series od Kingstonu

Společnost Kingston oznámila, že uvádí na trh svou druhou generaci systémových disků Kingston SSDNow V Series (solid-state drive, SSD) zaměřenou na běžné uživatele a rovněž na malé a střední firmy. Nový disk Kingston SSDNow V Series nabízí vyšší výkon než jeho předchůdce, podporuje funkce TRIM a přitom je k dispozici za stejnou cenu.

Oficiální uvedení Aperture 3 v češtině

Pamatuji časy, kdy jsem na oficiální českou tiskovou zprávu informující o nových produktech Apple čekal i několik týdnů. Že Česká republika začíná pro Apple být důležitá dokládá i skutečnost, že oficiální česká verze tiskové zprávy přichází půl dne po uvedení produktů. Skvělé, tleskám Applu i lokální PR agentuře Dataconsult. Celá tisková zpráva následuje:

Zlaté Stránky přichází s aplikací pro iPhone

Společnost Mediatel představila jako první na trhu katalogových vyhledávačů aplikaci pro iPhone. Užitečná aplikace Zlaté Stránky pro vyhledávání kontaktů na firmy i osoby nabízí praktické funkce, intuitivní ovládání i atraktivní design. Majitelé iPhonů tak získají snadný a rychlý přístup do jedné z největších databází kontaktů na firmy a osoby v České republice.

Apple uvedl novou verzi Final Cut Studio

Společnost Apple oznámila novou verzi softwaru Final Cut Studio, která nabízí více než 100 nových funkcí a nové verze aplikací Final Cut Pro, Motion, SoundtrackPro, Color a Compressor. Final Cut Studio obsahuje Final Cut Pro 7, který rozšiřuje rodinu ProRes kodeků od Apple, dále Easy Export, díky němuž je možný výstup do mnoha různých formátů pomocí jednoho kroku, a také podporu iChat Theater pro spolupráci v reálném čase. Motion 4 zahrnuje vyspělé nástroje jako například 3D stíny, zrcadlení a úpravu