Inženýr Applu a YouTuber Mark Rober pracuje na technologii proti cestovní nevolnosti u autonomních vozidlech

Inženýr Applu a oblíbený YouTuber Mark Rober pracuje na speciálním projektu týkajícího se autonomních vozidel. Rober je přitom známý svými videi z oblasti vědy, které často dosahují až několika milionů shlédnutí.  Magazín Variety si však povšimnul, že Rober pracuje na projektech virtuální reality (VR) „palubní zábavy pro samořiditelná auta.“ Po prozkoumání Roberova profilu na síti LinkedIn zjistíme, že pracuje jako pruduktový designér v nespecifikované firmě už od roku 2015. To značí, že na projektech Applu už pracuje nějakou chvíli. Aby magazín vysvětlil,

Mac ztrácí svou duši, tvrdí tvůrce startovacího zvuku

Velmi zajímavé informace přinesl podcast s Jimem Reekesem, bývalým zaměstnancem Applu. Jim měl na starosti zvukové efekty pro jablečné počítače a jedním z jeho snad nejznámějších výtvorů určitě je startovací znělka počítačů Macintosh. Ačkoli Jim Reekes odešel z Apple už v devadesátých letech, svůj rukopis na jablečných počítačích zanechal dodnes. Jedním prvních úkolů mu svěřených bylo tehdy přejmenovávat různé zvukové efekty, které měly hudební jména. To obvykle popudilo právníky zastupující skupiny jako The Beatles. Steve Jobs totiž původně přislíbil, že Apple Computer nevstoupí do

[Kuriozita] Apple Spaceship Campus trápí bug

Zní to neuvěřitelně, ale ani tak propracované dílo jako je sídlo Apple Campus 2 přezdívaný „Spaceship“ (vesmírná loď) není zcela bez chyb. Očividně ve jménu designu byly obětovány i některé prvky, které usnadňují orientaci v pohybu. První s touto zprávou přišel server Bloomberg. Apple zaměstnanci totiž hlásí zvýšenou úrazovost, a to z důvodu neustálých srážek se skleněnými zdmi. Může to znít komicky, ale vysvětlení je kupodivu zcela prosté. Apple ve jménu čistého designu upustil při stavbě nového Campusu od veškerých zbytečných a rušivých

Apple inženýr postavil repliku tajemného starověkého mechanismu z Lega

Znáte mechanismus z Antikythéry? Jde o starověký artefakt, který byl objeven ve vraku římské lodi, která se potopila roku 67 před naším letopočtem u řeckého ostrova Antikythera. Mechanismus byl vyroben mezi lety 150 až 100 před naším letopočtem a až doposud nebyla jeho přesná funkce příliš známa. Neví se také, jak se na palubě římské lodi objevil.

Ovládání domácnosti iPhonem i v Česku (+ Video)

Již na veletrhu Digitex jsem navštívil zajímavou expozici brněnského studia Jasyko (společnost se primárně zabývá komplexním řešením audiovizuálních a řídících systémů pro domácí i profesionální aplikace), kde byla předváděno v praxi komplexní ovládání celého domácnosti prostřednictvím iPhonu nebo iPodu touch. Jak taková dálkově řízená domácnost vypadá?

Krásné a funkční MÉNĚ je někdy VÍCE (o knize Jak myslí Steve Jobs)

Kniha o chlapíkovi, který stejnou měrou na své zaměstnance pouští hrůzu, zastrašuje je a dohání k šílenství, aby v okamžiku, kdy je konečně spokojen, je velmi láskyplně chválil a hýčkal, se čte jedním dechem. (Určitě by při jeho čtení vydržel iPad na jedno zapnutí).

Velikonoční vajíčko ve WordPressu

Včera jsem opravdu čirou náhodou objevil jeden easter egg, který je zabudovaný přímo ve WordPressu. Pokud tento blogovací systém používáte, můžete si to také vyzkoušet. Začněte psát nový článek → uložit draft → něco pozměnit v článku a znovu uložit draft → dole v Post Revisions, kliknout na jednu z revizí a zadat k porovnání tutéž revizi článku. A na to co se stane se můžete podívat v přiloženém videu.

Leopard vypuštěn

Podle zahraničních zdrojů byl včera večer vypuštěn Leopard (Mac OS X 10.5) a měl by se na trh dostat už dnes! Schválně jsem ještě dnes volal Petru Cihlářovi do MacServisu a ten mi tuto zprávu potvrdil. Není to super!