Updatujte Microsoft Office, obsahuje bezpečnostní díru

V úterý společnost Microsoft vydala důležitou záplatu pro kancelářský balík Office for Mac. Je doporučena všem uživatelům.

Sám Microsoft tento update označuje jako „velmi důležitý“ především z hlediska bezpečnosti, protože opravuje bezpečnostní problémy, které dovolují hackerům spustit na vašem počítači škodlivý kód pouhým otevřením dokumentu Office.  Nejvíce náchylné pro tento způsob útoku jsou především dokumenty tabulkového kalkulátoru Excel.

Update je k dispozici pro  pro všechny aktuální verze Microsoft Office for Mac, protože stejná chyba je společná všem verzím: stahovat je tedy můžete pro verze 2004, 2008 i 2011.

Další, i když o něco málo méně vyznamnou záplatou je také upgrade nástroje Open XML File Format Converter for Mac,  který slouží ke konverzi dokumentů vytvořených v Office 2008 pro starší verze tohoto kancelářského balíku.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner