Betaverze iOS a iPadOS 13.4 přináší dlouho očekávanou funkci sdílení složek. Konečně

Apple vydal veřejné betaverze svých operačních systémů iOS a iPadOS 13.4. Každý může dobrovolně zaregistrovat své zařízení a podílet se na testování novinek. Funkce aktuálního sestavení jsou přitom velmi zajímavé.

Poslední betaverze přináší mnoho novinek. Apple si do aktualizace iOS a iPadOS 13.4 nechal například novou zkratku pro Shazam, vrátil ikonky v aplikaci Mail pro rychlé přesunutí zprávy do složky nebo označení vlaječkou, případně funkce spjaté s CarPlay.

Betaverze iOS a iPadOS 13.4 přináší dlouho očekávanou funkci sdílení složek. Konečně

Funkce, která nám však dlouho chyběla, bylo snadné sdílení souborů a složek na iCloudu. Nyní po letech se konečně dočkáme. Apple umožní nasdílet cílovou složku a pozvat do ní další uživatele, včetně nastavení práv pro zápis nebo pro čtení. Vše bude součástí standardní nabídky pro sdílení a odkaz zašlete uživatelům tradičně přes iMessage, Mail anebo další aplikace.

Pakliže se vše zadaří a funkci dostane i macOS Catalina, budeme moci definitivně opustit úložiště třetích stran jako jsou oblíbený DropBox, Google Disk nebo OneDrive od Microsoftu.

Univerzální platby v App Store, iPhone jako klíč od auta

Dalšími zajímavými funkcemi poslední aktualizace jsou univerzální platby v App Store. Apple dovolí takzvanou „univerzální platbu“, kdy za jednu cenu obdržíte aplikaci pro iOS, iPadOS, macOS a tvOS. Apple chce motivovat vývojáře k podpoře všech platforem a zároveň zvýšit uživatelský komfort.

Velmi netradiční funkcí je i „CarKey“ klíč, tedy možnost aby se iPhone nebo Apple Watch chovaly jako klíče od vašeho automobilu. Celé API je postaveno tak, že se využívá komunikace mezi palubním systémem a CarPlay, které detekuje blízkost zařízení skrze NFC čip.

Samozřejmě nechybí tradičně ani další várka smajlíků.

Samozřejmě nechybí tradičně ani další várka smajlíků.

MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner