Steve Jobs na seznamu nejlepších generálních ředitelů na světě

Současný generální ředitel společnosti Apple pan Steve Jobs se objevil na seznamu nejlepších generálů světa.

Renomovaný magazín Barron’s patřící pod The Wall Street Journal sestavuje pravidelně každý rok žebříček třiceti nejlepších generálních ředitelů na světě. V letošním žebříčku se objevil také Steve Jobs, současný generální ředitel společnosti Apple. Na zmíněném žebříčku obsadil deváté místo.

Barron’s o Jobsovi říká: „Jobs, 56, zkrátka musí být nejúspěšnější manažer všech dob, který dokázal svůj start-up proměnit nejen v neskutečně vydělávajícího tržního giganta, ale také ve společnost udávající celosvětové trendy ve své oblasti. Do konce letošního roku by se počet prodaných iPhonů mohl přehoupnout přes hranici sto milionů kusů. I přes jeho odchod na zdravotní dovolenou dokázalo jeho impérium vedené mimořádně schopným a mnohokráte ověřeným Timem Cookem zvýšit cenu svých akcií o 72,6 procenta za dvanáct měsíců„.

Co k tomu ještě dodávat?

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner