Apple je druhým nejžádanějším zaměstnavatelem

U které firmy byste chtěli pracovat? U Apple, nebo někde jinde? Známe žebříček nejžádanějších zaměstnavatelů.

Podle informací The Wall Street Journal patří Apple na druhé místo mezi zaměstnavateli, kteří jsou nejvíce v kurzu podle průzkumu konzultační agentury Universum. Ta svou činností pomáhá firmám zvyšovat svou atraktivitu pro nové zaměsntance. Ve studii odpovídalo 10 306 profesionálů s 1 – 8 lety praxe.

Nejvíce chtějí noví lidé pracovat v Googlu – téměř 25 procent všech dotázaných si zvolili právě Google jako své vysněné zaměstnání. Apple skončil na druhém místě s necelými čtrnácti procent, třetí je (pro nás středoevropany poměrně překvapivě) The Walt Disney Company s téměř deseti procenty. Téměř stejné množství pak touží po zaměstnání ve státní správě.

Je zajímavé, že Microsoft je až na sedmém místě (7,66 %), Nasa na místě devátém (5,75 %) a například IBM na třicátém místě (3,51 %). Kompletní seznam 150 nejžádanějších zaměstnavatelů najdete na této stránce.

A u kterého zaměstnavatele byste nejraději pracovali vy?

Kdo je vaší vysněným zaměstnavatelem v ČR?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner