iPad kazí růst prodejů notebooků, tvrdí analytici

Globální růst trhu s notebooky letos nedosáhne předpokládaného nárůstu 15 % meziročně, prodejci budou rádi za růst o tři procenta nižší. Prorokuje to alespoň Joanne Chie, senior analytičky společnosti Digitimes Research.

A může za to kdo jiný, než iPad – tablet, který se nejen výborně prodává běžným uživatelům, ale stále častěji si prošlapává cestu také do korporátního prostředí. V letošním roce tak prý nárůst jeho prodejů bude stoupat právě na úkor klasických notebooků, za které si jej firemní uživatelé budou pořizovat coby náhradu.

Navíc s očekávaným zahájením prodejů dalších iPadů v polovině letošního roku se očekává, že dojde ještě k dalšímu přibrzdění růstu trhu s notebooky. Velmi špatně na tom prý budou především levné netbooky, jejichž předpokládané prodeje ve výši 24 milionů kusů jsou nižší, než souhrnné prodeje tabletů.

avatar

Roman Krejča

Nová posila redakce SuperApple.cz. Používá nový Mac mini a již dlouhá léta nedá dopustit na chytrý mobilní telefon iPhone, který podle něj rozhodně chytrý je. Již se opravdu hodně těší na nový iPhone 4.

banner