Jak přehrát pořady z archívu ČT (a zapomenout na RealPlayer)

Nový webový portál České Televize, který nabízí záznamy vysílaných pořadů na adrese iVysilani.cz, lze bez problémů používat také v prohlížečích pod operačním systémem Mac OS X. Mnoho uživatelů Maců pro jejich přehrávání používají – s menšími či většími úspěchy – přehrávač RealPlayer. To však není ideální a pokud k tomu nemáte opravdu dobrý důvod, je zcela zbytečné tento nástroj ve svém počítačí mít. Proč? Tím hlavním důvodem je, že aktuální verze tohoto přehrávače obsahuje chyby (vinou kterých nelze většinu pořadů ani spustit nebo je přehrávání nestabilní), naopak předchozí verze sice funguje (je však plná chyb, bezpečnostních dět a v mnohém se chová jako spyware).

Daleko výhodnější je používat pro přehrávání verzi určenou pro počítače s Windows a jejich přehrávač Windows Media Player. Funguje bez problémů také na Macu a ve srovnání s RealPlayer verzí nabízí o poznání vyšší kvalitu při nižším datovém toku. Funguje také plná integrace do přehrávače QuickTime.

Tento tip je funkční na operačním systému Mac OS X 10.4 a vyšší.

Jak na to

 1. Na webové stránce společnosti Telestream stáhněte oficiální podporu formátu Windows Media pro přehrávač QuickTime,
  flip4mac01
 2. běžným způsobem spusťte instalační archív,
  flip4mac02
 3. po dokončení instalace klikněte na tlačítko Continue (tedy v případě, že si nechcete koupit některou z komerčních variant instalovaného zásuvného modulu),
  flip4mac03
 4. nyní spusťte webový prohlížeč a otevřete adresu iVysilani, vyberte si pořad a sledujte. V závislosti na rychlosti vašeho připojení můžete volit mezi různými kvalitativními verzemi,
  flip4mac04
 5. kliknete-li na tlačítko Do okna, otevře se pořad přímo v přehrávači QuickTime a webovou stránku můžete bez obav opustit nebo prohlížet jinou.
  flip4mac05