Softwarový výběr: 12 týden

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? Vybral jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

iTweax

Užitečná aplikace, která vám umožňuje pořádně převzít kontrolu nad webovým prohlížečem Safari 4 a jeho skrytými a běžnými funkcemi.

screenshot1

Mac OS X 10.5 a vyšší / freeware

iMovieLocationEditor

Jednou z novinek představených v nejnovějším iMovie 09 je elegantní zobrazení lokací, ve kterých jste své video natočili. Tato aplikace vám umožní vytvářet nové lokace, například Hlubokou nebo Dalešickou přehradu – tedy zkrátka ty, které v iMovie 09 nenajdete.

imovielocationeditorscreenshot

Mac OS X 10.5 a vyšší / freeware

Shut Down from Front Row

Pokud plánujete použít například Maca mini jako domácí mutimediální centrum, bez této aplikace se zřejmě neobejdete – umožní vám Maca vypnout přímo z prostředí FrontRow.

aglzdgf0awniyxlydwsscfbhewxvywrzgkmkda

Mac OS X 10.5 a vyšší / freeware

RightWebPage

Aplikace, která prověří vaše webové stránky a poví vám, zda jsou kompatibilní s běžnými standardy, jako jsou například W3C WCAG nebo ISO/IEC 23026:2006.

screenshot

Mac OS X 10.4 a vyšší / freeware

Garmin RoadTrip

Doplněk určený všem majitelům satelitních navigací společnosti Garmin. Zpracovává traťové body, zaznamenané cesty a jiné.

garmin-route

Mac OS X 10.4 a vyšší / freeware

MacDust

Aplikace určená pro udržení pořádku ve vašem počítači. Udržuje pořádek v systému i na pevném disku a funguje opravdu rychle.

http___wwwmacdustcom_images_cleaningshot

Mac OS X 10.4 a vyšší / shareware