Softwarový výběr: 7 týden

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? Vybral jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

WhoisConnected

Zajímá vás, kdo je zrovna připojen k vašemu počítači a které aplikace komunikují s internetovým okolím? Pak jistě přivítáte přehledný Widget systému Dashboard s názvem WhoisConneced, česky tedy KdoJePřipojen.

whois2

Mac OS X 10.4 a vyšší / freeware

GIMP

Věřím tomu, že grafickou aplikaci GIMP není třeba představovat. Její vývoj stále pokračuje a v sedmém týdnu letošního roku se dočkala nové verze. Pokud nepotřebujete pro vaše grafické potřeby drahý Photoshop, vyzkoušejte jej.

toolbox

Mac OS X 10.5 a vyšší / freeware

Eon

Nebojte se, nejde o aplikaci podporující jednoho z lokálních energopodniků. Eon je aplikace, která umožní na vaší pracovní ploše vytvářet nejrůzněji stylovatelné kalendáře. Spolupracuje s aplikací iCal a dokáže zobrazit vaše události.

eon

Mac OS X 10.5 a vyšší (Intel) / shareware

Shrook

Čteček RSS kanálů není nikdy dost. A Shrook je jednou z nich. Je rychlá a podporuje mnoho zajímavých funkcí, například blogerský editor, podporu pro Spotlight a mnohé další.

screenshot2

Mac OS X 10.4 a vyšší / freeware

iPhoto Library Manager

Máte jedno iPhoto a víc uživatelů v jednom profilu? Chcete, aby každý z nich měl vlastní knihovnu fotografií? Pak je tato aplikace pro vás tou pravou. A je plně kompatibilní s novým iPhoto 09!

copying

Mac OS X 10.3 a vyšší / shareware

MacHacha

Pokud často stahujete soubory z internetu, jistě často řešíte problém, jak je na Macu co nejjednodušeji rozdělit. Už nemusíte, je zde MacHacha. Nabízí několik možností, jak archiv nebo adresář co nejlépe rozdělit na menší kousky.

550pantallazo

Mac OS X 10.4 a vyšší / freeware

Floola

Pokud chcete pracovat se svým iPodem a nesedí vám iTunes, zkuste aplikace Floola. Podporuje jak práci s médii, tak i synchronizace například s Google kalendářem. Floola existuje ve verzi také pro operační systémy Windows a Linux.

floola-on-mac-thumb

Mac OS X 10.3 a vyšší / freeware

Gmail Notifr

Závěrem jednoduchá aplikace pro všechny, kdo mají poštu na Gmailu. Podporuje více účtů i zobrazení nových zpráv přes systém Growl

gmail-notifr-screen

Mac OS X 10.5 a vyšší / freeware