Sbližování systémů pokračuje. Apple vývojářům zpřístupnil univerzální nákupy Mac aplikací

Apple vývojářům ukázal novou funkci, která zjednoduší nákupy v jednotlivých App Storech. Uživatelé tak mohou za jednu cenu nakoupit iOS, iPadOS, watchOS, tvOS a nově i macOS aplikaci.

Apple upozorňuje, že vývojáři mohou funkci využít skrze přiřazení balíčku (bundle ID) pro aplikace v Xcode a následně nastavit parametry v aplikaci App Store Connect, která slouží pro správu obsahu v App Store.

Možnost jednorázového nákupu aplikací všech platforem iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS byla poprvé přidávna v Xcode 11.4 beta v únoru.

Sbližování systémů pokračuje. Apple vývojářům zpřístupnil univerzální nákupy Mac aplikací

Jakmile vývojáři implementují jednorázové nákupy do svých aplikací, budou je moci zákazníci využít a získat tak univerzální aplikaci funkční napříč platformami.

Apple nadále pokračuje v pomalém sjednocování platforem iOS / iPadOS a macOS. Zřetelně to jde vidět zejména v App Storech, kde dochází jak k vizuálnímu, tak sjedocení obsahu a kategorií napříč platformami.

MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner