Apple připravuje aplikace Zprávy a Zkratky pro Mac za pomoci projektu Catalyst

Apple to s využitím svého projektu Catalyst myslí vážně a chce sjednotit více aplikací. Dalšími převedenými z iOS na macOS budou Zprávy a Zkratky.

Kód odhalující Zprávy a Zkratky objevil už spolehlivý programátor Steve Troughton-Smith. Ten zjistil, že macOS Catalina obsahuje nové frameworky, které se nápadně podobají právě těmto aplikacím. Nedalo mu to a vyzkoušel je zavolat z kódu.

Jeho pokus byl úspěšný. Obě aplikace používají Catalyst UI a chovají se jako všechny aplikace přenesené pomocí této metody z iOS na macOS. Na druhou stranu vypadají Zprávy trochu jinak, než jejich souputník z aktuálního iPadOS 13.

Zkratky a Zprávy přichází díky projektu Catalyst na macOS

Projekt Catalyst respektuje UI platforem

Zdá se, že Apple si opravdu dává práci s tím, aby Catalyst respektoval návrh jednotlivého uživatelského rozhraní každé platformy.

Zprávy na Macu však stále postrádají App Store s nálepkami, hrami a podobně. Inženýři v Applu však určitě pracují i na této funkci, jelikož více důvodů k přenesení této aplikace zatím nikoho nenapadlo. Tedy kromě zjednodušení vývoje.

Co říkáte na zvětšující se množství portovaných aplikací? Blíží se ono sloučení operačních systémů, které tak Apple dlouhodobě popírá?

Zdroj: MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner