MacBook Air a Mac mini 2018 umí využít dva zvukové výstupy

Pravděpodobně dobrá zpráva pro všechny, jejichž denním chlebem je zvukařina. A také pro všechny ostatní, neboť využít více zvukových výstupů by určitě uměl každý z nás. Každopádně tuto možnost nyní přináší jak nový MacBook Air, tak i Mac mini.

Rogue Amobea na svém blogu vysvětluje, jak funguje odlišení zvukových výstupů na 3,5 mm sluchátkový konektor a na reproduktory. V nových počítačích, jmenovitě MacBooku Air a Macu mini, jsou to totiž dvě odlišná zařízení a macOS s nimi umí takto pracovat.

Dosud jste audio posílali zvlášť buď do reproduktorů, nebo zvukového výstupu. Nové počítače však umí jednotlivé výstupy odlišit a dovolují aplikacím typu Audio Hijack posílat zvuk z iTunes do sluchátek, zatímco Spotify do reproduktorů.

Uveďme si nyní lepší a více praktický příklad. Díky nastavení v macOS můžete například notifikační zvuky poslat do reproduktorů, zatímco hudbu si pustíte skrze vestavěný sluchátkový konektor. Další scénář využití je živé streamování, kde jste schopni odchytit zvukové výstupy z různých aplikací.

To vše stačí nastavit v předvolbách systému. Samozřejmě pro komplexnější úkony existují aplikace třetích stran. Měnění zvukových výstupů naštěstí nekoliduje s připojováním a odpojováním sluchátek.

Závěrem máme dobrou zprávu, že podobně se chovají zvukové výstupy na iMacu Pro 2017 a MacBoocích Pro 2018.

MacBook Air je lépe opravitelný než další MacBooky

Zdroj: RogueAmoeba