Samsung Galaxy Note 9 pokořil iPhone XS Max v testu výdrže baterie

Už minulý měsíc proběhl internetem test rychlosti. Tehdy iPhone XS Max doslova převálcoval konkurenční smartphone Samsung Galaxy Note 9. Tentokrát se však oba přístroje utkaly v jiné kategorii a dopadlo to úplně jinak.

Na různých technologických serverech a magazínech lze nalézt mnoho srovnávacích recenzí a testů. A stejně tak i na sociálních sítích, zejména YouTube. YouTube kanál PhoneBuff využívá pro své testy zajímavý koncept robotické ruky, která s maximální přesností zajišťuje stejné podmínky pro testované produkty.

Tentokrát proti sobě postavil iPhone XS Max a Samsung Galaxy Note 9 v testu baterie. Už na první pohled to vypadá zajímavě, neboť Note 9 nabízí akumulátor s kapacitou 4 000 mAh zatímco XS Max „pouze“ 3174 mAh. Na druhou stranu má iPhone zatím nejpokročilejší procesor na trhu v podobě A12 Bionic.

[HTML1]

Testy zahrnovaly každodenní úkony jako hovory, psaní zpráv, hraní her, prohlížení internetu, sociální sítě, sledování videa a další. PhoneBuff nastavil stejné podmínky pro oba smartphony.

V první testu zvítězil iPhone XS Max neboť mu hodinu dlouhý hovor ubral pouze 3 % baterie, zatímco Galaxy Note 9 přišel o celých 5 % baterie. Bohužel, toto však bylo poslední vítězství XS Max. Ve všech ostatních testech pohrál a když se vybil, konkurenční Note 9 měl stále okolo 37 % baterie.

Zdá se, že tentokrát „papírové“ specifikace odpovídají skutečnosti a iPhone nezachrání ani vlastní procesor A12 Bionic.

Zdroj: 9to5Mac