[Aktualizováno] Apple měl několikahodinový výpadek a omezení služeb

První uživatelé si situace povšimli už včera. Nešlo se přihlásit na iCloud, odpárovaná zařízení nejde znovu napárovat. Přesně takovou situaci jsme zažili včera i v redakci při pokusu přihlásit iPhone na iCloud. Nejsme jediní, výpadek je celosvětový a týká se mnoha služeb.

[Aktualizováno 8:30] Zdá se, že výpadek je u konce. Všechny služby svítí zeleně a ukazují OK status. Apple zatím nedodal k výpadku žádné oficiální stanovisko.

Když zavítáte na stránku podpory týkající se stavu služeb, okamžitě na vás udeří množství žlutých výstražných kosočtverců. Celkem má problém 19 služeb, což už je slušná porce. Apple momentálně u žádné z nich neuvádí detaily. Jediné co se oficiálně dočtete, je:

Některé uživatelé jsou ovlivněni problémem
Uživatelé mohou zažít pomalejší chod služby než obvykle.

Zkusili jsme dnes ráno 6:30 telefon opět přihlásit k iCloudu, ale nezdařilo se. A podle oficiálního fóra podpory Applu nejsme jediní a další přibývají. Oficiální vyjádření z Cupertina chybí.

Situaci budeme sledovat.

Apple má výpadek služeb

Stav můžete sledovat na https://www.apple.com/support/systemstatus/

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner