Beta watchOS 5 odhalila větší rozlišení nových Apple Watch Series 4

Minulý týden se podařilo získat propagační materiály Applu, a tak známe nejen podobu nového iPhone XS, ale rovněž i chytrých hodinek Apple Watch Series 4. S čím si však dosud nikdo nebyl jistý, bylo rozlišení nových hodinek.

Po prozkoumání poslední betaverze watchOS 5 se ale indicie našly a půjde o nárůst pixelů. Informace, které z bety získal server 9to5Mac ukazují, že rozlišení 42 mm modelu hodinek naroste na 384×480 pixel.

Oproti stávajícímu 312×390 pixel jde o celkem znatelný nárůst užitné plochy. Kromě té se patrně zvětší i hustota pixelů na palec (PPI), neboť fyzicky obrazovka rostla jen mírně na úkor rámečků.

Testeři 9to5Mac poté zkusili pomocí Apple Watch Simulatoru z poslední betaverze Xcode nasimulovat, jak bude rozlišení vypadat v realitě a kolik místa zhruba přibude pro samotný obsah.

Například v aplikaci Nastavení půjde čitelně zobrazit minimálně o položku více s tím, že se ani samotný text nebude tolik zalamovat. Apple sám na propagačních materiálech ukazuje, že obrazovky nyní pojme mnohem více komplikací – konkrétní snímek ukazuje až 9 najednou.

Apple i vývojáři mohou tedy využít většího místa a patřičně přizpůsobit všechny své aplikace, aby jej využily na maximum.

Za redakci SuperApple už jen přemýšlíme, na kolik větší displej ovlivní výdrž baterie.

Zdroj 9to5Mac

 

 

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner