Office 365 bude vyžadovat alespoň macOS Sierra, další software může následovat

Microsoft pilně pracuje na svých nových verzích kancelářského balíku. Pro jablečné uživatele však máme nemilou zprávu, jelikož Office 2019 už nebude podporovat macOS El Capitan. Všichni uživatelé, kteří využívají předplatné Office 365, by měli být na pozoru.

Ať se nám to líbí nebo ne, Microsoft Office je stále standardem pro kancelářský balík. V posledních letech a hlavně s verzí 2016 se stal velmi použitelný i na macOS a v redakci jej bez problémů používáme.

Bohužel i Microsoft naskočil na vlnu ukončování podpory a nový Office 2019 ukončí podporu pro systémy macOS El Capitan a starší. Tato změna se dotkne nejdříve předplatitelů Office 365, ke kterým se nová verze Office dostane prioritně.

Podporovaná macOS Sierra je sice novějším systémem, ale současně zařízla podporu většiny starších, ale stále schopný laptopů starších roku 2009. Dle ohlasů našich čtenářů je stále dost uživatelů používá, ale bohužel podpory ze strany Microsoftu (po vzoru Applu) se již nedočkají.

Microsoft hodlá oficiálně oznámit příchod Office 2019 někdy v druhé polovině letošního roku, která už ovšem začala. Zatím je jen jisté to, že přednost dostanou majitelé Office 365 a krabicové verze přijdou se zpožděním posléze.

Mezi vývojáři kolují rovněž zvěsti, že další velké vývojářské firmy zaměřené na profesionální software hodlají omezit podporu starších jablečných operačních systémů.

Zdroj 9to5Mac