Apple odebral skupinové hovory FaceTime z iOS 12 a macOS Mojave

Apple odebral skupinové hovory FaceTime z posledních betaverzí iOS 12 a macOS Mojave, které byly vydány během včerejšího dne. Poznámky k vydání hovoří o zprovoznění této funkce později v letošním roce, avšak bez přesného termínu.

Jednou z klíčových funkcí promovaných na poslední Keynote v rámci WWDC 2018 byla i funkce skupinových videohovorů FaceTime. Apple službu vylepšil tak, že najednou může společně hovořit až 32 účastníků a zároveň využívat nové Animoji místo svých tváří.

Nyní však byla funkce z aktuálních betaverzí obou jablečných operačních systémů zcela odebrána. Poznámky k vydání poslední softwarové aktualizace mluví o zprovoznění v blízké budoucnosti na podzim.

Jakékoli konkrétní datum nebo zdůvodnění ovšem zcela chybí. Můžeme tedy pouze jen hádat, zda šlo o důvody technické, anebo nějaké jiné. Jedinou jistotou zůstává, že v září funkci neuvidíme na svých iPhonech ani MacBoocích.

Zdroj MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner