Apple znovu vydal betaverzi watchOS 5, tentokrát už by neměla likvidovat hodinky

Apple včera vydal aktualizovanou betaverzi watchOS 5. Tedy týden poté, co vyšla první betaverze stejného operačního systému pro jablečné hodinky po WWDC 2018 Keynote. Ta ovšem obsahovala dost nepříjemnou chybu… 

Původní betaverze watchOS 5 totiž obsahovala kritickou chybu, díky níž se část chytrých jablečných hodinek zejména z řady Series 2 stala nepoužitelnými „cihličkami“. Chyba způsobila, že hodinky kompletně zamrzly a nešlo je dál používat.

Apple na to téměř okamžitě reagoval stažením celé bety a odložením vydání, dokud nebude chyba nalezena a opravena.

Tento týden Cupertino hlásí vše opraveno a připraveno k nasazení. Nová betaverze je tak dostupná všem vývojářům, kteří mají nainstalovaný vývojářský profil v iPhone a iOS 12. Poté se zobrazí i možnost instalace betaverze watchOS 5.

Operační systém chytrých hodinek je k testování dostupný pouze pro registrované vývojáře a veřejná betaverze na rozdíl od iOS 12 a macOS 10.14 nebude vůbec vydána. Je to primárně z důvodu, že software v hodinkách nelze zatím žádným způsobem přeinstalovat na starší verzi.

Nový watchOS 5 ukončil podporu původních hodinek, nyní značených jako Series 0 a vyžaduje alespoň Series 1 a novější.

Problémy s touto betaverzí nicméně ukazují, že opravdu nejde o hotový software a rozhodně se nevyplatí experimentovat, pokud nemáte záložní zařízení. A to se týká všech vydaných systémů pro vývojáře.

Zdroj MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner