Apple TV přináší Dolby Atmos a nové spořiče

Apple včera oznámil tvOS 12, který nově podporuje zvukovou technologii Dolby Atmos na Apple TV 4K. Aktualizace dostupná později, každopádně iTunes automaticky spárují zakoupené filmy s těmi v nejlepší kvalitě zadarmo. Další novinkou, kterou si užijeme i u nás, jsou nové spořiče Aerial Screensavers.

Alespoň těm, kteří občas navštěvují kino, není potřeba Dolby Atmos nijak představovat. Pro ty ostatní jde o technologii prostorového zvuku, která vynikne zejména s domácím kinem. Proto pokud byste si chtěli prostorový zvuk vychutnat naplno, bude potřeba k Apple TV 4K a domácí televizi nejlépe s 4K rozlišením ještě pořídit patřičné reproduktory.

Apple rovněž uvedel nové spořiče zvané z kategorie Aerial Screensavers. Jde o záběry planety Země nasnímané astronauty z mezinárodní vesmírné planety ISS a NASA. Všechny záběry jsou připraveny ve 4K s technologií HDR. Nové spořiče jsou rovněž více interaktivní, jelikož dovolují pohyb pomocí Siri Remote.

Další novinky si v Česku tolik neužijeme. Apple začal těsnější spolupráci s poskytovateli „kabelovek“ a nabízí tak Apple TV 4K místo settop boxu. S tím souvisí funkce „zero sign-on,“ jež automaticky detekuje síť poskytovatele a automaticky vám nabídne kanály, aniž byste byli nuceni se přihlašovat.

Zdroj Apple, MacRumors

 

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner