Federighi – už brzy vyřešíme podporu APFS pro Fusion Drive

Apple už brzy hodlá informovat o novinkách ohledně podpory APFS pro Fusion Drive. Vedoucí softwarových inžernýrů Craig Federighi to sdělil čtenáři serveru MacRumors Jonathanu v emailové konverzaci.

Čtenář serveru MacRumors Jonathan posílal Federighimu dotaz ohledně stavu podpory APFS pro Fusion Drive. Apple File System je nejnovější souborový systém pro operační systémy Applu, který nahradil starý HFS+. Přináší mnoho výhod včetně nativního šifrování, optimalizaci pro zálohy a je plně připravený pro použití s moderními SSD úložišti.

Vrásky na čele však dělá mnohým uživatelům fakt, že APFS nefunguje na zařízeních s Fusion Drive, kombinujícím klasický disk s rychlým SSD úložištěm. Bohužel, jde o celou řadu počítačů iMac a Mac mini, které na toto řešení spoléhají oproti MacBookům Pro a iOS zařízením.

Federighi napsal stručnou, ale výstižnou odpověď:

Hi Jonathan, 

We intend to address this question very soon…

Thanks,

– craig

Při uvedení macOS High Sierra tak mají všichni uživatelé s SSD diskem už nový APFS souborový systém. Apple tvrdil, že podpora pro Fusion Drive přijde posléze. Dosud se však nestalo.

Vyjádření Federighiho dává naději, že pokud nepřijde podpora pro Fusion Drive přímo v samostatné aktualizaci, dočkáme se jí pravděpodobně v chystaném macOS 10.14. To se pravděpodobně dozvíme na brzké konferenci WWDC 2018.

Zdroj MacRumors