Co přinese macOS High Sierra 10.13.4?

Poslední betaverze macOS s označením 10.13.4 omylem zveřejnila seznam novinek, které tato aktualizace přinese. Ačkoli si Apple většinou tyto informace hlídá, u některých jazykových mutací došlo k úniku finálního seznamu novinek.

 Informace se objevily u sestavení macOS 10.13.4 beta ve Francouzské, Německé a Polské verzi. Obvykle jsou tyto „final notes“ dobře hlídány a vývojáři vidí jen popisek „Toto je nejnovější verze macOS High Sierra developer beta a je doporučena všem vývojářům.“ Jenže ve zmíněných jazykových mutacích došlo k chybě a byl zveřejněn kompletní seznam finální verze této aktualizace.

Nejzajímavějšími funkcemi budou jistě iMessage Business Chat pro macOS a oficiální podpora eGPU (externích grafických karet). Překlad (ačkoli ne zcela stoprocentní) kompletního seznamu novinek a oprav najdete níže.

Na uniklé final notes poprvé upozornil francouzský server MacGeneration, jež měl možnost verzi beta 6 vyzkoušet a při instalaci si povšiml těchto informací.

Překlad části novinek z francouzštiny:

macOS High Sierra 10.13.4

macOS High Sierra 10.13.4 zlepšuje stabilitu, výkon a zabezpečení vašeho Macu. Tato aktualizace je doporučena všem.

Novinky:

  • Přidána podpora Business Chat v Messages pro USA a Kanadu.
  • Přidána podpora externích grafických karet (eGPU).
  • Vyřešen problém s grafickými artefakty, které postihovaly některé aplikace na iMacu Pro.
  • Přidána klávesová zkratka, která vám dovolí posunout se na poslední otevřenou záložku v Safari díky CMD + 9.
  • Třídění záložek v Safari podle jména nebo URL pomocí kliknutí pravým tlačítkem a volbou Třídit podle.
  • Opravena chyba, která mohla bránit zobrazování odkazů v iMessage.
  • Vylepšena ochrana osobních dat při automatickém vyplňování v Safari – údaje jsou vyplněny pouze tehdy, když jsou aktivně vybrány.
  • Zobrazení varování Safari Smart Search Field, když pracujete s formuláři vyžadujícími data kreditních karet nebo hesla na nezabezpečených webech.
  • Zobrazeny dodatečné informace popisující, jak je naloženo s vašimi osobními daty u některých funkcionalit systému.

Jak už je zmíněno, iMessage Business Chat přijde nejprve do USA a Kanady. Business Chat dovolí interakci ve formě zákaznické podpory a prodeje přímo skrz Messages (aplikaci Zprávy). Tato funkce byla poprvé zmíněna už v iOS 11.3.

Informace rovněž hovoří o podpoře externích grafických karet pro nové Macy s ThunderBolt 3. O této podpoře se hovořilo už na WWDC 2017 s tím, že bude zpřístupněna někdy na jaře 2018. Očividně se Applu daří dodržet časový harmonogram.

Dále si nelze nepovšimnou novinek v Safari, které určitě reagují na bezpečností chyby odhalené na nedávné hackerské konferenci, o níž jsme psali zde.

Apple dosud mlčí o uvedení Messages in iCloud (Zprávy na Cloudu). Zdá se, že technické problémy pro uvedení této funkce do ostrého provozu přetrvávají.

Zdroj 9to5Mac, MacGeneration

 

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner