[Aktualizováno] Chyba v nastavení soukromí umožní Siri číst i skryté zprávy

Chybu v nastavení soukromí ohlásil Brazilský server Mac Magazine. Tato skulina umožňuje komukoli zjistit obsah zpráv z notifikací na uzavřené obrazovce iPhone. Stačí se zeptat Siri, aby je přečetla.

Od verze iOS 11 můžete nastavit notifikace zpráv na zamčené obrazovce tak, aby skryly svůj obsah. Toto nastavení je dokonce zapnuto na každém iPhone X, kde obsah zpráv zpřístupníte letmým pohledem na displej a Face ID se postará o odemčení, a tedy vaši identifikaci. Každopádně je tato volba přístupná i pro další jablečná zařízení.

[Aktualizováno pátek 23. března] Apple poskytl serveru Macrumors vyjádření: „O chybě víme a pracujeme na jejím opravení v nejbližší softwarové aktualizaci.“ Prozatím se tedy doporučuje Oznámení na obrazovce z důvodu bezpečnosti zcela vypnout, nebo vypnout služby Siri, když je iOS zařízení uzamčeno.

Avšak čtenář serveru Mac Magazine zjistil, že Siri je schopná přečíst většinu zpráv, ačkoli je jejich obsah díky nastavení skryt.

Jediná výjimka je integrovaná aplikace Messages / Zprávy od Applu, kde nastavení funguje správně a Siri zprávy nepřečte, dokud není telefon odemčen. Bohužel ostatní aplikace jako WhatsApp, Telegram nebo Skype bez problému zareagují na pokyn a přečtou obsah zpráv komukoli kdo vezme telefon do rukou.

Chyba je součástí jak současné verze iOS 11.2.6 tak chystané iOS 11.3 (aktuální betaverze). Problém byl již nahlášen Applu.

Nastavení k zobrazení obsahu zpráv najdete v Nastavení -> Oznámení, vyberte příslušnou aplikaci a pak příslušnou volbu.

 

Zdroj 9to5Mac