V prvním týdnu letošního roku lámal Apple rekordy

Apple se prostřednictvím tiskové zprávy pochlubil svými příjmy na App Store za první týden roku. Neuvěříte, kolik vydělal.

printing-moneyPodle těchto informací byly prodeje aplikací v App Store v prvním dnu letošního roku nejvyšší v historii provozu tohoto obchodu. Za první týden roku pak Apple zákazníci nakoupili aplikace v úhrnné hodnotě půl miliardy dolarů. Nebo chcete-li pěkně po našem: 11,8 miliard korun.

To je ve srovnání se stejným týdnem roku 2014 jde tak nárůst o padesát procent. I díky tomu dosáhly zisky vývojářů celkové hodnoty 25 miliard amerických dolarů, počítáno za celou dobu funkčnosti tohoto obchodu.

Apple se také pochlubil mírou zaměstnanosti: společnost vytvořila nebo podporuje 1 027 000 pracovních míst ve Spojených státech, ze kterých je 627 000 přímo navázáno na ekosystém okolo iOS platformy. Přímo Apple pak zaměstnává na 66 tisíc lidí.

Jen s minimální mírou nadsázky tak můžeme říci, že Apple zkrátka dokáže peníze vydělat rychleji, než by je bylo možné vytisknout.

avatar

Roman Krejča

Stálý člen redakce SuperApple Magazínu, který nedá dopustit na Maca mini a neumí si představit používat něco jiného, než iPhone.

banner