Idaret spouští emailovou konferenci o Applu

Kdysi dávno v počátcích internetu, kdy ještě nebyl facebook a twitter, existovaly emaily a díky jejich rozšíření také emailové konference. Jedna taková startuje právě dnes.

Jak fungují takové emailové konference? Fungovalo to následovně. Uživatel, který chtěl dostat příspěvky z konference poslal speciálně upravený email an speciální emailovou adresu, pomocí čehož se přihlásil do konference. Následně mohl poslat na speciální adresu email, který se pak po schválení moderátorem konference dostal do poštovních schránek všech členů konference. Pro lidi, kteří neměli tolik času, aby sledovali všechny zprávy, zde byla taková vymoženost jako digest, což nebylo nic jiného než souhrn všech emailů, které dorazily do konference za určitou dobu. Pokud jste pak již nechtěli dostávat zprávy z konference, bylo nutné odeslat na speciální emailovou adresu speciální formátovaný email a byli jste z konference odhlášeni.

Na serveru Idaret.cz jsou nyní k dispozici tyto emailové konference:

  • Apple
  • Apple Hardware
  • OS X
  • iOS

Podrobnější informace o všech konferencích najdete v tomto prohlášení, samotné konference pak na adrese konference.idaret.cz.

Pro úplnost dodejme, že jde o druhou emailovou konferenci věnovanou Applu. Již přes deset let je aktivní podobně fungující konference na stránkách Klubu přátel počítačů Macintosh. Mimo toho dnes přechází do veřejného ostrého provozu také klasická webová konference MacForum.cz.

3 komentáře: „Idaret spouští emailovou konferenci o Applu

Komentáře nejsou povoleny.