Apple testuje notifikace na webové stránce iCloudu

Vypadá to, že Apple ve webové verzi služby iCloud testuje nový notifikační systém zpráv ne nepodobný tomu, který známe v nedesignované podobě iOS 5.

Po spuštění někteří uživatelé hlásí oblý obdélníček s textem „Default Title for English – This is a test message description“ (Přednastavený titulek pro angličtinu – toto je testovací popis). Pravděpodobně Apple pouze dočasně testuje nějakou novou funkci.

Samotné upozornění vypadá obdobně jako to, jenž vídáme při systémové zprávě, nápovědě případně ladění chyb.

Nadcházející operační systém OS X Mountain Lion bude rovněž vybaven notifikačním centrem se zprávičkami o dění. Navíc nová verze Safari s ním bude propojena a povolí spolupráci s webovými stránkami a službami. Nabízí se otázka provázání obou služeb, ačkoli OS X Mountain Lion prozatím ve vývojářských sestaveních používá mírně odlišné formy.

Zvláštní zajímavostí je, že si této věci povšimli zejména uživatelé iCloudu přistupující na web z platformy Windows. Že by Apple chystal systém primárně právě pro ně?

Zdroj: 9to5mac | MacRumors

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner