Softwarový výběr: 20. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

Image Tricks Lite

Aplikace určená pro snadné a rychlé úpravy obrázků a fotek aplikací nejrůznějších filtrů. Používá systémové Core Image filtry a Quartz Compositions, tudíž je aplikace efektů skutečně velmi rychlá.

Mac OS X 10.6.6. a vyšší / zdarma

InstantTranslate

Užitečná utilita, které dokáže jakýkoli označený text v kterékoli aplikaci promptně přeložit o některého z několika desítek podporovaných jazyků, mezi kterými najdete i češtinu. Pro překlad používá Microsoft Translators.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

MobDis

Chcete si vytvořit profesionálně vypadající webovou aplikaci a neumíte programovat? Nevadí,  sáhněte po aplikaci MobDis, která vás celým procesem provede. Použití je stejně jednoduché, jako vytváření prezentace v PowerPointu. Výsledná aplikace je vytvořena v HTML5 a podporuje iOS zařízení.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

Weather HD

Pokud chcete mít přehled o aktuálním počasí pěkně elegantně, pak si kupte aplikaci Weather HD: v nádherném celoobrazovkovém režimu a s líbivou grafikou zobrazí aktuální informace o počasí.

Mac OS X 10.6.6 a vyšší / komerční

FavIconIt

Potřebujete vytvořit ikonu nebo logo z jakéhokoli obrázku? Pak by vám mohla přijít vhod jednoduchá aplikace FavIconIt, která automaticky vhozené obrázky změnší, ořízne a upraví do tvaru Favicon ve třech různých velikostech.

Mac OS X 10.6 a vyšší / komerční

FatBooth

Znáte systémovou aplikaci Photo Booth? Pak by vás mohla zajímat jí podobná aplikace FatBooth, jejímž prostřednictvím ze sebe můžete udělat pěkného tlouštíka.

Mac OS X 10.6.6 a vyšší / komerční

Parallels Transporter

Zajímavá utilita, která vám usnadní přechod z Windows na Maca. Dokáže přenést vaše dokumenty, obrázky, hudbu i internetové záložky z vašich Windows aplikací do jejich Macovských alternativ.

Mac OS X 10.5.2 a vyšší / zdarma

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner