Softwarový výběr: 18. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

Cloud

Aplikace Cloud představuje zajímavé úložiště pro vaše soubory. Malá ikona sedí v horním panelu a pokud na ni vhodíte soubory, nahraje je do webového úložiště a současně také roztřídí podle typu. Zdarma dostupná verze vám dovolí nahrát pouze deset souborů denně a maximální velikost jednoho souboru 25 MB.

Mac OS X 10.6 / zdarma

My Webcam Broadcaster

Aplikace je určena pro monitorování domácnosti nebo kanceláře obyčejnou webovou kamerou. Mimo pořizování záznamu můžete dění na kameře sledovat prostřednictvím webové stránky nebo iOS zařízení.

Mac OS X 10.6 / zdarma

Telephone

Rychlá a jednoduchá aplikace pro telefonování přes internet. Potřebujete pouze účet a telefonní číslo od SIP providera (například Fayn) a můžete telefonovat a přijímat hovory přímo ze svého Maca.

Mac OS X 10.6.6 / zdarma

SQLVue Lite

Praktický nástroj pro vytváření i editaci databází ve formátu SQLite. Zdarma dostupná verze je však omezena a není schopna používat příkazy INSERT a UPDATE.

Mac OS X 10.6.6 / zdarma

Note

Rychlá, přehledná a graficky povedená aplikace pro pořizování poznámek. Vzhled kopíruje podobnou aplikaci z iPadu a podobně jako ona zvládá také synchronizaci prostřednictvím MobileMe účtu.

Mac OS X 10.6 / komerční

BackUpData-Disc

Zajímavý nástroj pro vypalování optických médií s důrazem na snadné zálohování dat. Poradí si s multimédii, obrazy disků i mnoha souborovými formáty.

Mac OS X 10.6.6 / komerční

OutlookBeamer

Užitečná utilita, která vám pomůže přenést váš Outlook účet do jiného Maca. Poradí si s datovými soubory aplikací Outlook verze 2003 až 2010 a zvládne opravit také poškozené PST soubory.

Mac OS X 10.6 / komerční

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner