Softwarový výběr: 16. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

MacTubes

Užitečná aplikace pro přehrávání a stahování videí a filmů přímo z portálu YouTube. Nabízí také podporu pro katalogizaci a pokročilou správu obsahu.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Printopia 2

Praktická aplikace pro všechny majitele mobilních zařízení se systémem iOS ve verzi 4. Ten totiž obsahuje podporu pro bezdrátový tisk prostřednictvím technologie AirPrint, kterou právě tato aplikace podporuje. Dokáže totiž sdílet vaše tiskárny z počítače právě přes AirPrint.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

YemuZip

Jednoduchá aplikace po rychlé vytváření komprimovaných ZIP archivů. Po vhození souborů nebo složek do jeho okna vytvoří archiv. Ovšem přitom se zeptá, zda chcete vytvořit archiv pro uživatele PC nebo Maca a podle toho se zachová (tedy že uživatelům PC nebude komprimovat .DS_store soubory).

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

Jaikoz

Chybí ve vašich hudebních souborech vložená metadata o skladbě, autorovi? Pak můžete pro jejich automatické doplnění použít aplikaci Jaikoz Audio Tag Editor, která data čerpá z databáze MusicBrainz obsahující více než šest milionů skladeb.

Mac OS X 10.4 a vyšší / shareware

Boxer

Boxer je aplikace, která vám dovolí hrát staré hry určené pro operační systém DOS. Jde vlastně o použití kódu známého emulátoru DOSBox, díky čemu si dokáže poradit s většinou starých her.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

iTuneUp

Další z povedených aplikací určených pro optimalizace výkonu vašeho počítače, a to včetně zátěžových testů paměti, procesoru i dalších komponent.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

MacCleanse

Střídá se vám na počítači více uživatelů? Pak sáhněte po programu MacCleanse, který dokáže vyčistit váš počítač po veškeré aktivitě konkrétního uživatele. Můžete ji požít také pro smazání stop po vaší vlastní činnosti.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner