Softwarový výběr: 15. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

Mactracker

Jedinečná databáze informací o všech doposud vyrobených Apple přístrojích v elegantním hávu se dočkala nové verze dostupné přes Mac App Store.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

Blackmagic Disk Speed Test

Jednoduchý a graficky velmi povedený nástroj pro měření rychlosti pevného disku vašeho počítače. Mimo samotného změření rychlosti vám ukáže také, pro střih jakých typů videozáznamu lze váš disk bez problémů použít.

Mac OS X 10.6.6 a vyšší / zdarma

VirtualDJ Home

Chcete mixovat hudbu na Macu v profesionálním DJském softwaru, který se pyšní cenou "Best DJ Software" z WMC 2010.

Mac OS X 10.6.6 a vyšší / zdarma

linesmART

linesmART je nejjednodušší a nejrychlejší utilita, která dokáže vaši fotografii převést na kresbu. Stačí pouze vybrat si fotografii a nechat aplikaci provést zbytek.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

PhoneCopy for Mac

Povedená aplikace od českých vývojářů, která dokáže synchronizovat data z 550 různých typů mobilních telefonů (včetně iPhonu a telefonů s Androidem) i přesouvat je mezi různými přístroji.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

K Kitchen

Rychlý, elegantní a snadno použitelný nástroj pro vypalování optických médií. Dokáže cédéčka a dévédéčka nejen vypalovat, ale i vytvářet obrazy médií z fyzických disků.

Mac OS X 10.6.6 a vyšší / komerční

SmartSleep

Aplikace, která vám umožní nastavit, do jakého typu spánku má přejít v závislosti na aktuálním stavu energie v akumulátorech. Mimo to dokáže také zakázat uspávání počítače při zavření víka displeje.

Mac OS X 10.6 a vyšší / komerční

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner