Softwarový výběr: 13. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

PDF Converter Free

Jednoduchý, ale velmi účinný konvertor PDF dokumentů do formátu aplikace PowerPoint prezentace. Podporuje dávkovou konverzi více dokumentů i podporu pro převod šifrovaných PDF. Existuje také placená verze, která navíc nabídne podporu formátů Word, Excel, ePub, HTML a Text.

Mac OS X 10.6 / zdarma

Fresh Feed

Skvělý nápad se skrývá za aplikací Fresh Feed. Jde o RSS čtečku, která sedí v horní liště a postupně do sebe sbírá novinky. Až jich má dost, tak na sebe upozorní. Aplikace je totiž reprezentována lahví, která se postupně plní. Je skvělé, že zprávy si přečtete, až je jich více, a nevyrušujete se každou samostatně.

Mac OS X 10.6 / zdarma

Disk LED

Na počítačích Apple nenajdete žádné ukazatele činnosti pevného disku. Pokud vám tato skutečně vadí, pak je toto aplikace přesně pro vás - sedí v horní liště a informuje o tom, zda váš disk právě data zapisuje, čte nebo zda nedělá vůbec nic.

Mac OS X 10.6 / zdarma

Sleeper Agent

Budí se váš počítač ze spánku bez jakéhokoli důvodu? Máte Maca pod televizí a vadí vám, že nesmí, kdy by měl? Pak sáhněte po aplikaci Sleeper Agent - vždy po probuzení počítače se aktivuje a čeká deset vteřin na interakci od uživatele. Pokud se jí nedočká, opět počítač uspí. Skvělé a pratické.

Mac OS X 10.6 / komerční

gNotifier

Aplikace sledující změny na vašich Google účtech (Gmail, Google Calendar, Google Docs), o kterých dokáže velmi přehledně a prakticky informovat.

Mac OS X 10.6 / komerční

Clocky

Pokud chcete znát přesný čas v různých časových pásmech a nechcete mít Dashboard plný hodinových ciferníků, pak se zaměřte na aplikaci Clocky. Je vždy po ruce...

Mac OS X 10.6 / komerční

Garmin BaseCamp

Garmin BaseCamp je aplikací určenou pro každého, kdo používá GPS navigaci od společnosti Garmin. Dovoluje vám pracovat s mapami, plánovat, prohlížet i editovat cesty, trasy i trasové body.

Mac OS X 10.5.8 / zdarma

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner