Softwarový výběr: 9. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

Facebox for Facebook

Praktický klient pro Facebook, který je k dispozici vždy a rychle prostřednictvím malé ikonky v horní liště obrazovky. Poskytuje přístup ke službám nabízených mobilní verzí Facebooku.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

iVI

Aplikace iVI umí konvertovat a importovat videa do iTunes nebo iMovie jednoduše pouhým přetažením. Umí rozpoznat filmy i televizní seriály, přidá k nim automaticky metadata a převede video do formátů použitelných nejen v iMovie, ale i v Apple TV, iPadu nebo třeba iPhonu. Podporuje mnoho formátů včetně titulků.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

Mixxx

Zdarma dostupný DJský pult dává k dispozici vše, co DJ pro živé mixování hudby potřebuje: prolínání skladeb s automatickou BPM synchronizací, živé remixování a spousta dalších funkcí.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

IP Scanner

Praktická aplikace, která vám velmi rychle dokáže najít všechny IP zařízení ve vaší současné síti. Funguje rychle, dobře se konfiguruje. Je tak praktickým pomocníkem pro každého, kdo potřebuje mít přehled o IP sítích. Zdarma dostupná verze zobrazí pouze šest prvních zařízení.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

iProcrastinate

iProcrastinate je aplikace pro všechny, kteří mají problémy s hlídáním svých úkolů a pracovních povinností. Dovoluje synchronizaci mezi více počítači prostřednictvím Dropboxu i výměnu dat se stejnojmennou iPhone aplikací.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

CalendarBar

Velmi šikovná aplikace, která do malé položky v horním menu integruje všechny vaše nadcházející informace z kalendářů iCal, Facebook i Google Calendar. Rychlé, přehledné a neuvěřitelně praktické.

Mac OS X 10.6 a vyšší / komerční

Trillian

Aplikace Trillian je zajímavý klient pro přímou komunikaci (IM). Na platformě Mac OS X je nováčkem, avšak na Windows má ze sebou několik let vývoje a mnoho spokojených uživatelů. Podporuje protokoly AIM, Yahoo, Facebook, Windows Live, Twitter, GTalk a mnoho dalších.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

Softwarový výběr vytváříme ve spolupráci s katalogem Aplikace SuperApple.cz.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner