Softwarový výběr: 12. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

Wi-Fi Analyzer

Praktická utilita, která vám pomáhá sledovat stav vaší bezdrátové sítě a dokáže ji také pravidelně monitorovat i ukládat stav do speciálního souboru.

Mac OS X 10.6 / zdarma

MailTab for Gmail

Pokud používáte Gmail pro své emaily a rádi byste měli přehled o dění ve své schránce bez toho, abyste museli mít spuštěn poštovní klient. Poskytuje rychlý přístup přímo z Menubaru prostřednictvím mobilní verze.

Mac OS X 10.6 / zdarma

iExifer Lite

Povedená utilita, která vám pomůže prohlížet Exif informace uložené ve fotografiích ve spoustě různých formátů včetně RAW snímků.

Mac OS X 10.6 / zdarma

Key Codes

Key Codes je malá utilit, která vám po stisknutí libovolného tlačítka na klávesnici vypíše veškeré informace o ní: unicode hodnoty, stisknuté kombinace a podobné. Užitečné především pro vývojáře.

Mac OS X 10.6 / zdarma

XCommander

Pokud jste zatíženi na dvoupanelovou práci se soubory ve stylu prehistorického Norton Commanderu, pak by XCommander mohl být pro vás tím pravým. Podporuje stejné funkční klávesy.

Mac OS X 10.6 / komerční

Watts

Utilita, která sleduje stav vaší baterie a zavčasu vás upozorní, že je zapotřebí provést její kalibraci. Tímto procesem vás také provede.

Mac OS X 10.6 / komerční

PixelStick

PixelStick je užitečný nástroj pro měření vzdáleností a úhlů přímo na obrazovce. Jde vlastně o takové pravítko, kterým změříte velikosti různých prvků na displeji, podporuje přímo Google Maps, Yahoo Maps nebo Photoshop.

Mac OS X 10.6 / komerční

World Book Notepad

Jednoduchý a rychlý textový editor, který má jednu zajímavou vlastnost: zobrazuje počet napsaných slov přímo v záhlaví příslušného okna.

Mac OS X 10.6 / komerční

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner