Softwarový výběr: 11. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

MPlayerX

Multimediální přehrávač vycházející z multiplatformního projektu MPlayer přichází s líbivým uživatelským rozhraním. Podporuje multitouch, inteligentní detekce titulků i podporu zobrazení na více monitorech.

Mac OS X 10.6 / zdarma

UnPlugged

Praktická aplikace, která vás upozorní vždy, když do svého MacBooku připojíte nebo odpojíte napájecí kabel. Upozorněni můžete být prostřednictvím Growl systému nebo vlastním informačním oknem .

Mac OS X 10.6 / zdarma

Clips

Clips je vlastně takovým Time Machine pro vaši schránku - pamatuje si vše, co jste kdy do ní vložili a nikdy nic neztratíte. Monitoruje pohyb v systémové schránce a vše uchovává pro pozdější použití.

Mac OS X 10.6 / komerční

Smart Drive

Pokud chcete mít zdraví svého pevného disku pod kontrolou, pak zkuste sáhnout po aplikaci Smart Drive - dokáže monitorovat Smart parametry pevného disku a pomoci tak odhalit jeho blížící-se selhání.

Mac OS X 10.6 / komerční

Desktoday

Užitečná utility, která vám pomáhá udržovat pořádek na ploše tím, že ikony vytvořené v průběhu dne pěkně uklidí do adresářů s příslušnými daty. Ty jsou navíc vždy přístupné prostřednictvím menubaru.

Mac OS X 10.6 / zdarma

RDM+ Desktop Lite

Zajímavá aplikace pro vzdálený přístup k počítači z iOS zařízení. Nainstalujte aplikaci na počítač, na klientu zadejte jedinečné číselné označení vašeho počítače a během chvíle jste připojení.

Mac OS X 10.5 / zdarma

Machinarium

Machinarium je neuvěřitelně propracovaná adventura od českých tvůrců. V úchvatné grafice tak můžete řešit zapeklité a přitom zábavné úkoly.

Mac OS X 10.6 / komerční

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner