Softwarový výběr: 6. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

MacDropAny

Jednoduchá aplikace, která vám umožní synchronizovat kterékoli složky v počítači prostřednictvím služby Dropbox. Poskytuje stejné služby, jako aplikace DropboxFolderSync určená pro operační systém Windows.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

JAlbum

Aplikace napsaná v Javě, která umožňuje vytvářet galerie mnoha různých vzhledů a stylů. V poslední verzi také plně podporuje přenosná zařízení včetně iPhonu.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

SimplePlayer

Jednoduchý a přehledný videopřehrávač pro Mac OS X. Dokáže za chodu překládat video mezi kontejnery, díky čemu umí přehrávat s využitím akcelerace také videa ve formátech .mkv a dalších.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

GeoNamesTagger

Velmi praktická utilita pro přidávání informací o poloze do vašich fotografií. Umožňuje vám nastavit fotkám správné místo, kde byly pořízeny, úpravu již zaznamenaných informací. Podporuje také dávkové zpracování, při kterém stačí pouze nastavit vhodné místo a vhodit na aplikaci fotografie, které k tomuto konkrétnímu místu náleží.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

RBrowser

Jednoduchý a dobře použitelný klient pro stahování dat protokoly FTP, SFTP i SSH s pokročilým managementem souborů.

Mac OS X 10.6 a vyšší / shareware

RoadMovie

Aplikace pro pokročilou konverzi videosouborů: nabízí převádění celých adresářů včetně titulků, které dokáže do souborů „vpalovat“ stejně dobře, jako přikládat v podobě captions.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

Minitube

Minitube je jednoduchá YouTube aplikace pro váš Mac. Jejím prostřednictvím můžete procházet, prohledávat a sledovat YouTube videa bez nutnosti použít webový prohlížeč, ke svému chodu také nepoužívá Flash přehrávač.

Mac OS X 10.4 a vyšší / shareware

Tribler

Tribler je zajímavý bittorent klient - obsahuje integrované vyhledávání, díky kterému nemusíte .torrent soubory shánět jinde. Stažené multimediální soubory můžete přímo přehrávat a obsah lze snadno dále šířit.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

Softwarový výběr vytváříme ve spolupráci s katalogem Aplikace SuperApple.cz.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner