Softwarový výběr: 7. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

MenuWeather

Pokud chcete mít přehled o aktuálním počasí přímo v horní liště obrazovky, pak sáhněte po aplikaci MenuWeather - je nenápadná, nenáročná, ale praktická.

Mac OS X 10.6 a vyšší / shareware

MiniUsage

Velmi povedená aplikace určená pro každého, kdo chce mít přehled o vytížení svého Maca a přitom nechce indikátorům obětovat velkou část horního panelu. MiniUsage umí to samé, jako například MenuMeters, na rozdíl od kterého však zabere o poznání méně prostoru.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

Komodo Edit

Programátorský editor podporující JavaScript, Perl, PHP, Python, Ruby a Tcl. Jedná se o zdarma dostupnou verzi vývojového prostředí Komodo IDE.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Capture One

Capture One je konvertor pro RAW fotografie a také správce digitálních fotek určený pro profesionální fotografy. Aplikace se soustředí především na vytváření nejvyšší možné obrazové kvality u převáděných snímků na trhu.

Mac OS X 10.5 a vyšší (pouze Intel) / shareware

Radi

Aplikace pro webové designéry, kteří chtějí publikovat média na webu moderním způsobem s využitím videoklipů, přechodů nebo vizuálních efektů. Všechny vytvářené prvky plně respektují HTML5.

Mac OS X 10.5 a vyšší ( pouze Intel) / zdarma

Fotobounce

Aplikace Fotobounce je správce digitálních fotografií, který staví především na rozšířené technologii rozpoznávání obličejů. Zajímavostí je také možnost vytvořit privátní síť pro sdílení fotografií a přináší také propojení s oblíbenými sociálními službami.

Mac OS X 10.5 a vyšší (pouze Intel) / zdarma

SoftRAID

SoftRAID vám umožní vytvářet a spravovat softwarová RAID pole v prostředí Mac OS X a tím dosáhnout zvýšení rychlosti nebo zabezpečení. Je určen pro všechny pokročilé uživatele, kteří chtějí ze svého počítače dostat maximum. Nová verze přináší o 50 % rychlejší obnovu pole a pokročilejší kontrolu integrity. Pole dokáže vytvářet i na externích discích.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

Softwarový výběr vytváříme ve spolupráci s katalogem Aplikace SuperApple.cz.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner