Softwarový výběr: 5. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

ConsoleGrowl

Zajímá vás, co se děje v útrobách vašeho Maca a co trápí jeho Unixové srdíčko? Pak si nainstalujte aplikaci ConsoleGrowl, která vám zobrazuje systémové informace z logu přímo prostřednictvím notifikačního systému Growl.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

ProcessRenicer

Velmi šikovná aplikace, která vám pomůže měnit priority aplikací, které příliš vytěžují váš systém, díky čemu se začnou chovat o poznání příjemněji. Anebo naopak: aplikaci, která má běžet lépe, než ostatní, může dostat zvýšenou prioritu a tím i více procesorového času.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

Jubler

Jubler je aplikace určená pro práci s textovými titulky. Může být použita jak pro vytváření nových titlků, nebo pro úpravu a konverzi již existuících. Podporovány jsou všechny současné formáty textových titulků, samozřejmostí je živý náhled.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

App Tamer

Velmi užitečná aplikace, která dokáže sledovat aplikace na vašem počítači a ty, které jsou již delší dobu neaktivní, ty uspí. Taková aplikace nespotřebovává žádný výkon počítače. Zajímavý je také herní mód, který uspí všechny aplikace s výjimkou aplikace aktivní.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

LaunchBar

Aplikace LaunchBar je určena pro rychlé prohledávání počítači a například také pro rychlé a snadné spouštění aplikací i otevírání souborů. Mimo to umí také provádět přímé operace se soubory, webovými adresami i počítat.

Mac OS X 10.4 a vyšší / shareware

Webmailer

Používáte pro svou poštu některou z webových poštovních služeb a vadí vám, že kdykoli po kliknutí na emailový odkaz na webových stránkách začne systém vždy spouštět lokální poštovní program? Pak nainstalujte Webmailer - aplikaci, která přesměřuje všechny volání po emailu do vaší oblíbené webové služby.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

MarsEdit

MarsEdit je lokální aplikace  pro pokročilou správu vašich blogů. Jeho prostřednictvím můžeteblogovat přímo z vašeho počítače bez nutnosti používat webové rozhraní. Je kompatibilní se systémy WordPress, Blogger, Tumblr, Squarespace, TypePad, Movable Type a dalšími.

Mac OS X 10.4 a vyšší / shareware

Softwarový výběr vytváříme ve spolupráci s katalogem Aplikace SuperApple.cz.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner