Softwarový výběr: 52. týden [2010]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

KisMAC

Tato open-source aplikace je určená pro odposlech komunikace na bezdrátových sítích i pro monitorování jejich parametrů. Podporuje několik externích bezdrátových adaptérů připojitelných přes USB i PCMCIA rozhraní, mimo to je samozřejmě plně funkční také s vestavěnými AirPort kartami ve většině současných Maců.

Mac OS X 10.6 (pouze Intel) / zdarma

Collections

Collections je aplikace určená pro katalogizaci a prohlížení, import a export vaší hudby, televizních seriálů, filmů a knih. Nové položky přidáváte do seznamu buďto ručně, nebo importem například z rozsáhlého katalogu obchodu Amazon. Samozřejmostí je pokročilé prohledávání a potěší i podpora AppleScriptu.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

Massive Mail

S aplikací Massive mail můžete posílat osobní emaily velké skupiny příjemců snadno a rychle. Můžete vytvářet emaily zcela dle svého, nebo můžete také vyzkoušet některou z předpřipravených šablon. Nová verze přináší snadnou tvorbu vlastních šablon a také integraci s iCal aplikací pro odesílání emailů v předem naplánovanou dobu.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

iMouseFix

Aplikace iMouseFix vám dovolí zapnout nebo naopak vypnout akcelerační křivku myši pod Mac OS X. Pokud přecházíte na Maca s Windows a nemůžete si na rozdílnou charakteristiku myši zvyknout, může být tato malá utilita tím správným řešením.

Mac OS X 10.5 a vyšší (pouze Intel) / zdarma

killDownloadsWindow

Tato aplikace slouží přesně k tomu, co slibuje ve svém názvu - sedí na pozadí a hlídá stahovací okno Safari. Pokud se objeví, poslušně jej zase zavře, díky čemu nebude nadále překážet mezi ostatními okny.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

Skim

Skim je úžasná aplikace určená pro prohlížení i úpravu PDF dokumentů pod Mac OS X. Ve srovnání se systémovým nástrojem Náhled (Preview) nabízí daleko větší paletu funkcí a je o poznání rychlejší. Pokud často pracujete s PDF dokumenty včetně složitých technických materiálů, Skim zkrátka nemůžete nemít.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

Tooble

Práce s Tooble je jednoduchá: najdete videa na YouTube, on je stáhne do počítače a buďto přímo přehraje, nebo nahraje do multimediálního přehrávače iPod. Tooble je multiplatformní a použít ji můžete také na počítači se systémem Windows. Je možné také zakoupit rozšířenou PRO verzi.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Burn

Existuje spousta způsobů a nástrojů pro vypalování optických médií na počítačích Apple. Burn patří mezi ty přehledné, které však nabídnou bohatou paletu rozšiřujících funkcí. Umožňuje vytvářet disk s vlastní ikonou, pracovat s právy zapisovaných souborů a mnoho dalšího. Umí vytvářet video i audio disky včetně DVD.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Softwarový výběr vytváříme ve spolupráci s katalogem Aplikace SuperApple.cz.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner