Softwarový výběr: 4. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

Voila

Aplikace Volia vám umožní snímat jakýkoli objekt, oblast, menu, okno nebo video z webové kamery. Ke sejmutým snímkům můžete přidávat popisy i jednoduchou grafiku a snadno rozšířit prostřednictvím on-line služeb.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

Connect360

Aplikace Conncet360 přivítají jistě ti z vás, kteří vlastní také herní konzoli Xbox 360 od Microsoftu. Dovolí vám sdílení vašich knihoven z aplikací iTunes a iPhoto, poradí si také se streamování videí ve formátech WMV, WMA, H.264 a Mpeg4.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

Diagrammix

Diagrammix je nástroj pro snadné vytváření vizuálně povedených diagramů. Hotové diagramy mohou být exportovány v mnoha formátech, například JPEG, PNG, TIFF nebo PDF. Mohou být také vkládány do jiných aplikací prostřednictvím systémové schránky.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

MiniTool Mac Data Recovery

Nástroj MiniTool Mac Data Recovery je určen pro snadnou záchranu dat z pevných disků nebo flash pamětí. Poradí se nejen s omylem smazanými soubory, ale i s jinak poškozenými disky samotnými. Zdarma dostupná verze je omezena na obnovu nejvýše jednoho gigabajtu dat.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

Transmit

Již dlouhé roky patří Transmit mezi nejoblíbenější FTP klienty pro platformu Mac OS X. Nová verze přináší především výrazný nárůst rychlosti a odezev celého programu, ale také v přepracovaném uživatelském rozhraní.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

Skype

Aplikace Skype, původně určená pouze pro telefonování zdarma mezi počítači, přerostla v posledních verzích v kompletní komunikátor. Již neslouží pouze pro hovory, ale nabídne také textový chat, snadnou (a téměř vždy funkční) možnost posílání souborů a také videohovory. Vývoj Mac OS X verze v poslední době za Windows verzí notně zaostával (ve své podstatě macovský Skype přeskočil celou čtvrtou generaci) a tak teprve v páté verzi přináší na Macy rozhraní, které Windows uživatelé již nějaký ten pátek znají.

Mac OS X 10.5 a vyšší (pouze Intel) / zdarma

Maintenance

Praktická utilita, která nabídne možnost spustit ručně některé ze základních nástrojů pro údržbu operačního systému. Nabízí přístup pouze k základním systémovým úkonům, a tudíž jeho použití není pro zdraví počítače nebezpečným.

Mac OS X 10.6 / zdarma

SyncTwoFolders

Jednoduchá, ale praktická aplikace pro synchronizaci uživatelských složek. Jednoduše zvolíte zdrojovou a cílovou složku, systém provedení synchronizace a spustíte - vše se provede automaticky. Jedná se o dobrý nástroj pro synchronizaci složek mezi více počítači.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Softwarový výběr vytváříme ve spolupráci s katalogem Aplikace SuperApple.cz.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner