Softwarový výběr: 3. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

Mellel

Mellel je pokročilý textový editor pro Mac OS X, který je svými funkcemi zaměřen především pro kreativní psaní. Pokud píšete knihu, seminární nebo diplomovou práci, pak pro vás můžete být svými funkcemi obsahujícími například křížové odkazování referencí tím pravým.

Mac OS X 10.4 a vyšší / shareware

ReelNQ

Aplikace ReelNQ vám dovolí dávkově konvertovat vaše videa. V jednoduchém rozhraní dovolí zadat videa k převodu do fronty a poté nastavit vhodné parametry převodu jak pro celou skupinu, tak i pro jednotlivce. U videí máte možnost náhledu a praktická je i možnost přidávání dalších videí do fronty i při již běžícím převodu.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

WhatRoute

WhatRoute je nástroj pro diagnostiku počítačové sítě. Nabízí primárně funkci Traceroute, ale obsahuje také Ping, dotazy na DNS, WHOIS a také monitoruje příchozí a odchozí data z vašeho počítače. Zaujme nejen praktickým uživatelským rozhraním, ale i vizualizací jednotlivých skoků na mapě světa.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Shrook

Rychlá a přehledná čtečka RSS kanálů, která nabídne mnoho zajímavých funkcí, z nichž stojí za zmínku například podpora Twitter účtů  nebo populárních blogovacích systémů. Skvělá volba v případě, že chcete zkusit pro čtení RSS něco jiného.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

LiteSpeed Web Server Standard

Malý a rychlý webový server, který je plně kompatibilní se serverem Apache a které dokáže bez problémů nahradit. Je vhodný především tam, kde je nutno rychle generovat dynamické stránky, na stejném počítači je při zpracování PHP až o padesát procent rychlejší.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

MacPilot

Jedna z mnoha aplikací, která nabízí přístup ke skrytým možnostem operačního systému a aplikací. Těchto voleb obsahuje několik stovek a všechny jsou rozděleny do přehledných tématických kategorií. Výrobce nabízí také bezplatnou verzi Lite.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

SizeWell

Vylepšete si práci při změně rozměrů oken. Můžete nastavit speciální tlačítka, pomocí kterých a myši nebo trackpadu můžete snadno pracovat s okny: rychle měnit jejich velikost podle nastavených parametrů, zvětšovat je, zmenšovat i umísťovat na požadované místo. Jedná se o zásuvný modul systému SIMBL.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

eyeDesktop

eyeDesktop je aplikace, která vysype obsah vaší pracovní plochy do čisté složky. Jestliže máte na ploše mnoho souborů a chcete je zazálohovat pryč a nechcete je vyhazovat, je toto aplikace přesně pro vás - vytvoří samostatnou složku a přesune do ní všechny soubory z plochy.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Softwarový výběr vytváříme ve spolupráci s katalogem Aplikace SuperApple.cz.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner