Softwarový výběr: 2. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

Task Timer

Aplikace Task Timer vám pomůže sledovat čas, který strávíte na jednotlivých projektech. Své úkoly můžete přiřazovat přímo projektům nebo je mít jako globální a na projektech nezávislé. Aplikace nabízí velmi jednoduché a přehledné rozhraní.

Mac OS X 10.4 a vyšší / shareware

AirPrint Activator

Díky této aplikaci můžete velmi snadno sdílet své tiskárny do sítě tak, aby na ně bylo možné tisknout přímo z mobilních zařízení s operačním systémem iOS.

Mac OS X 10.6 (pouze Intel) / zdarma

ForkLift

Pokud potřebujete přesouvat data mezi vzdálenými servery, pak je aplikace ForkLift velmi dobrou volbou. Není sice dostupná zdarma, ale svými funkcemi uživateli investici vynahradí.

Mac OS X 10.6 (pouze Intel) / shareware

HD Quick Look

HD Quick Look je praktický zásuvný modul systému QuickLook, kterému poté přibude možnost přehrávat filmy uložené ve videoformátu AVCHD. Své klipy z videokamery nebo foťáku tak můžete rychle prohlížet pouze mezerníkem ve Finderu.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

OpenOffice.org

Známý kancelářský balík OpenOffice.org patří na všech platformách k významným konkurentům komerčního balíku Office od Microsoftu. Poslední verze tohoto balíku dostala mnoho oprav a především vylepšení formátové kompatibility souborů.

Mac OS X  10.4 a vyšší (pouze Intel) / zdarma

AirRadar

Ovládejte své Wi-Fi sítě tak, jak nikdy před tím. Pomůže vám ve vyhledávání volně dostupných sítí, ve kterých je možné se připojit k internetu bez poplatků a podrobně bude sledovat také přenosové rychlosti ve zvolené síti.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

Elyse

Elyse je snadno použitelný správce a prohlížeč souborů, který vám umožní zobrazovat stromou strukturu souborů, lépe organizovat stávající soubory a zvládne i jejich prohlížení. Elyse je rychlá a její funkcionalitu lze dále rozšiřovat.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Socialite

Aplikace sdružující většinu dnešních sociálních sítí do jednoho prostředí jednoho okna. Je rychlá, elegantní a pokud si na ni zvyknete, bude vám sloužit více než dobře.

Mac OS X 10.5 a vyšší / komerční aplikace

Softwarový výběr vytváříme ve spolupráci s katalogem Aplikace SuperApple.cz.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner