Softwarový výběr: 1. týden [2011]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

Colors

Colors je jednoduchá aplikace určená grafikům, webdesignérům a a všem dalším, kteří potřebují být schopni zjistit přesný barevný odstín čehokoli, co vidí na obrazovce. Nová verze dovoluje definovat vlastní vzory a vylepšuje spolupráci s CSS deklaracemi.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

JustNotes

Jednoduchý, rychlý a přehledný zápisník. Od ostatních se odlišuje především tím, že se dokáže synchronizovat s poznámkovou službou SimpleNote, která je dostupná zdarma. Pokud stejnou službu používáte na svém dalším počítači nebo telefonu, měli byste jej vyzkoušet.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

DesktopCalendar

DesktopCalendar je malá a praktická aplikace, která promění váš desktop v kalendář. Zobrazuje také dnešní datum v Docku nebo v Menubaru. Vzhled kalendáře lze jednoduše upravovat a přizpůsobovat.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Smart Scroll

Smart Scroll je praktický panel do Předvoleb systému (System Preferences), který vám dá více možností nastavit váš trackpad, myš (včetně Magic Mouse) i možnost skrolování klávesnicí, povolit můžete také stejný druh skrolování, jaký znáte z iPhonu.

Mac OS X 10.4 a vyšší / shareware

Memoir

Memoir je kompletní řešení elektronického zápisníku. Nabízí možnosti konfigurace, přehledné uživatelské rozhraní. Slouží k zápisu všech vašich poznámek, myšlenek a názoru, mezi kterými poté umí vyhledávat jak vlastními silami, tak i pomocí systémového Spotlight vyhledávání. Vaše zápisky mohou být také šifrovány a chráněny heslem.

Mac OS X 10.4 a vyšší / shareware

Bonjour Mounter

Tato aplikace se usadí ve vašem Menubar, která dokáže připojovat odpojené síťové disky automaticky. Můžete nadefinovat seznam síťových disků, které se vždy připojí, pokud se objevíte v jejich dosahu. Skvělé v případě, že se svým Macem cestujete mezi několika lokacemi.

Mac OS X 10.6 (pouze Intel) / shareware

iBackup

Pokud se bojíte ručního zálohování proto, že je moc složité, pak jste jistě ještě nevyzkoušeli aplikaci iBackup. Aplikace dokáže zálohovat nejen soubory z vašeho disku, ale i části operačního systému včetně nastavení předvoleb i aplikací. Podporuje také zásuvné moduly pro rozšíření funkcionality.

Mac OS X 10.6 a vyšší / zdarma

TextWrangler

Tento programátorský editor je zjednodušenou verzí komerčního editoru BBEdit společnosti Bare Bones Software. Na rozdíl od něj sice nenabídne možnosti web-authoringu, ale i tak nabídne mnoho praktický textových funkcí, které z něj dělají velmi schopný programátorský editor. Navíc plně podporuje uživatelské skriptování.

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Softwarový výběr vytváříme ve spolupráci s katalogem Aplikace SuperApple.cz.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner