Softwarový výběr: 50. týden [2010]

Jaké zajímavé softwarové novinky nebo aktualizované verze známých aplikací přinesl minulý týden? V obnovené týdenní sérii softwarových výběrů jme vybrali jsem pro vás ty, které by vás – jak doufám – mohly zaujmout.

Little Disc Plus

Little Disc+ je aplikace, která se zaměřuje na konverzi diskových obrazů, kterých podporuje opravdu obrovské množství - například BIN, DAA, DMG, GBI, IMG, ISO, MDF, NRG, SPARSEBUNDLE, SPARSEIMAGE, TOAST, UIF.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

Virtual DJ

Aplikace Virtual Dj je plnohodnotným mixovacím softwarem pro profesionální DJ. Podporuje i video, tudíž můžete mixovat hudbu společně s videostopou a samozřejmě můžete využívat i pokročilého skriptovacího jazyka. Podporuje připojení k více než 50 tipům DJ ovladačům.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

iTaskX

iTaskX je aplikace pro správu projektů, která slibuje být plně kompatibilní s aplikací Microsoft Project. Podporuje i složité projekty a poradí si s formáty MS Project XML, MPX, OMPL, CVS nebo TXT.

Mac OS X 10.4 a vyšší / komerční

Comic Life 2

Pamětníci si jistě vzpomenou, že starší verze aplikace Comic Life byla dodávána s každým počítačem Apple. Pokud ji máte, chraňte si ji. Ovšem Comic Life žije i nadále a přichází v nové verzi. Přidává mnoho nových šablon a umožní vám vytvářet ještě zajímavější komiksy, než doposud.

Mac OS X 10.4 a vyšší / shareware

Airfoil for Mac

Odešlete jakékoli audio do externích reproduktorů připojených prostřednictvím AirPort Express, do Apple TV nebo do jiných počítačů v síti. Prostřednictvím aplikace Airfoil můžete přesměrovat zvukový výstup z kterékoli aplikace přímo do sítě nebo na vzdálený počítač s nainstalovanou aplikací Airfoil Speaker.

Mac OS X 10.5 a vyšší / shareware

Alfred

Alfred je rychlý a praktický spouštěč aplikací pro systém Mac OS X, který usnadňuje prohledávání lokálního počítače nebo webu. Je lhostejno, zda prohledáváte mapy, eBay, Wikipedia nebo další.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

ResizeIt

Aplikace ResizeIt dovoluje dávkovou změnu velikosti různých typů fotografií velmi rychle, současně dokáže také převádět do jiného souborového formátu

Mac OS X 10.4 a vyšší / zdarma

Transmission

Jedna z nejpovedenějších aplikací určených pro stahování souborů z BitTorrent sítích. Nabízí kompletní možnosti konfigurace včetně omezení rychlosti stahování a odesílání dat. Aplikace se plně integruje do systému, podporuje například i indikaci postupu stahování v Dock ikoně.

Mac OS X 10.5 a vyšší / zdarma

Softwarový výběr vytváříme ve spolupráci s katalogem Aplikace SuperApple.cz.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner