ZoomIt: čtečka SD karet pro iPhone i iPody

Je skvělé, že Apple dodává k iPadu jako volitelné příslušenství také přídavnou čtečku paměťových karet. Podle všech dostupných informací však není tento doplněk kompatibilní s iPhony nebo iPody touch, jejich majitelé se musí poohlédnout někde jinde.

Společnost ZoomMediaPlus (via Engadget) se pokusila zaplnit tuto díru na trhu svou čtečkou nazvanou ZoomIt. Jedná se o klasickou čtečku SD karet, která se připojuje k zařízení prostřednictvím standardního systémového dock konektoru. Prostřednictvím samostatné aplikace pak můžete prohlížet a sdílet obsah uložený na SD kartě.

Podle informací výrobce může tato čtečka fungovat s kteroukoli aplikací instalovanou na iPhone nebo iPod touh. Základní aplikace funguje jako správce souborů sdružujících podle typů na obrázky, video nebo dokumenty. Dokáže také kopírovat soubory a obrázky mezi SD kartou a interní pamětí iPhonu. Aplikace nabízí také funkci pro odesílání obrázků prostřednictvím emailu nebo multimediální MMS zprávy.

Stejným typem produktu je také nedávno představená bezdrátová SD čtečka, o které jsme informovali v článku AirStash: bezdrátový SD slot pro každý iPhone i počítač.

Čtečka karet ZoomIt ještě není na trhu, je možné ale učinit předobjednávku za zvýhodněnou cenu 49,95 dolarů, zatímco plná cena po oficiálním uvedení na trh bude o deset dolarů vyšší (59,95 dolarů). Uvedení na trhu, a tedy i odesílání přeobjednaných kusů, slibuje ZoomMediaPlus v dubnu letošního roku.

Je ale možné, že se časem ukáže, že i čtečka určená pro iPad bude kompatibilní s iPhony. Co myslíte?